TOPlist

Brzy snadněji přinutíme Chrome, aby neuspával vybrané karty

Google Chrome spořič paměti memory saver nové tlačítko stránky karty

Jak známo, webový prohlížeč Google Chrome je ve svém oboru nejen nejpopulárnější na světě, ale současně je vnímán jako program, který si při své činnosti ukousne obrovskou porci operační paměti. Z toho důvodu se vývojáři dlouhodobě snaží různými způsoby spotřebu RAM snižovat. Jedním z velmi efektivních opatření z poslední doby je takzvaný Memory saver neboli Spořič paměti. Ten automaticky uspává nepoužívané karty, které pak případně znovu načítá. Ne vždy a všude se to ale hodí, takže je fajn, že pro tuto funkci vznikají i upřesňující nastavení.

Google Chrome
Google Chrome

Již v tuto chvíli je možné v prohlížeči Chrome otevřít nastavení a v sekci Výkon u položky Spořič paměti vložit do seznamu stránky, u kterých se tato úspora nemá aplikovat. Google ale evidentně hodlá v tomto ohledu přijít s ještě přívětivějším řešením.

Chrome spořič paměti memory saver nové tlačítko menu karta

V prohlížeči Chrome Canary už se testuje nové tlačítko na konci adresního řádku, které by umožnilo vypnout spořič na dané stránce na dvě klepnutí. Ve vyskakovací bublině si může uživatel také přečíst, jak velký díl paměti spořič uvolnil, když pozastavil načítání obsahu na dané kartě.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte zapnutý Spořič paměti v Chrome? Jak vám pomáhá?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)