Google Chrome na Android přináší další vizuální změny spojené s Material You

google chrome 119
  • Google Chrome pro Android dostává další prvky Material You
  • Stránka „Nová karta“ je nyní o něco hezčí, funkce jsou ale stejné

Google Chrome patří mezi nejaktualizovanější prohlížeče vůbec. Americká firma nám pravidelně servíruje novinky, nedávno se do desktopové verze přidala funkce „Využití paměti“, která vám na MB přesně odhalí, kolik daná karta bere RAM paměti. Nyní se pro Android šíří spíše kosmetická změna, která více koresponduje s designovým jazykem Material You.

Na stránce „Nová karta“ má nyní Google Chrome jiný vzhled vyhledávacího pole, které je nyní o něco tlustší, zvýraznila se také tlačítka mikrofonu (pro hlasové vyhledávání) a foťáku (pro vyhledávání skrz Lens), naopak Google logo je o něco menší. Podobnou změnu vyhledávacího pole jsme poprvé mohli vidět u Gmailu a nedávno také u Google Chatu. Je to tedy jasný trend, kterým se pravděpodobně brzy vydají také další Google aplikace.

Často navštěvované stránky jsou sice na stejném místě, ale mají kolem sebe velkou bublinu se světlejším pozadím, celá sekce se tedy vizuálně oddělila od pozadí prohlížeče. Změna rozhodně není nijak zásadní, ale vzhledem k tomu, jak často (pravděpodobně) na tuto kartu chodíte, si ji asi všimnete na první pohled. K dispozici je ve verzi 119 a šíří se postupně. Zatím ji nemám ani na Pixelu 8 Pro, ani na Galaxy S23 Ultra. To se ale pravděpodobně v následujících dnech změní.

Chrome: rychlý a bezpečný
Chrome: rychlý a bezpečný

Jak se vám líbí pozměněný design v Google Chrome?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)