TOPlist

Tip: Tohle rozšíření pro Google Chrome musíte mít, stahování obrázků je s ním hračka!

Google Chrome rozšíření
  • Google Chrome je celosvětově nejoblíbenější prohlížeč 
  • Lze si jej vylepšit stažením mnoha různých rozšíření
  • Máme pro vás tip na doplněk pro snazší stahování obrázků

Google Chrome je nejpoužívanějším prohlížečem světa a objektivně o něm lze říct, že už v základu plní svou úlohu na výbornou. S nejrůznějšími rozšířeními od vývojářů třetích stran však můžete jeho schopnosti pozvednout na ještě vyšší úroveň, a to zcela zdarma (pokud stahujete z oficiálního obchodu). Pojďme si proto představit jedno, které rapidně urychluje proces stahování obrázků z internetu.

Rozšíření nese název Double-click Image Downloader a do svého prohlížeče si jej z Internetového obchodu Chrome nainstalovalo přes 50 000 uživatelů. Jsem nicméně přesvědčen, že by si svou přítomnost zasloužilo také ve vašem prohlížeči, neboť způsob, jakým usnadňuje práci, mě opravdu baví. Jak je z názvu extensionu samotného patrné, umožňuje stahování obrázků tak, že na ně dvakrát rychle po sobě kliknete levým tlačítkem myši (stejně, jako když chcete otevřít soubor na ploše).

Google Chrome rozšíření Double-click image downloader

Aby vám rozšíření fungovalo, stačí si jej pouze nainstalovat z Obchodu, dále už nemusíte nic složitě řešit. Maximálně si po jeho stáhnutí můžete upravit některé z předvoleb v nabídce, která na vás sama od sebe vyskočí. Jestli ji zavřete, kdykoliv se k ní budete moct vrátit rozkliknutím seznamu rozšíření, kliknutím na ikonu tří teček u extensionu Double-click Image Downloader a stisknutím tlačítka „Možnosti“.

Google Chrome rozšíření Double-click image downloader

Rozšíření si můžete upravit podle gusta v možná až překvapivě velkém množství aspektů, za mě se ale nejužitečněji jeví volba „Require Shift to be pressed“, která vyžaduje, abyste kromě dvojkliku pro stažení obrázku přidrželi také klávesu Shift, a možnost nastavit si automatické přejmenovávání obrázků dle předem připraveného vzoru.

Double-click Image Downloader je pochopitelně funkční i v dalších prohlížečích, které podporují stahování doplňků z Internetového obchodu Chrome (příkladem budiž Microsoft Edge). Svou vlastní stránku má také v katalogu rozšíření prohlížeče Mozilla Firefox.

Google Chrome rozšíření Double-click image downloader

Stáhnout rozšíření

Jaké je vaše nejoblíbenější rozšíření pro Google Chrome?

Zdroj: vlastní

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)