Chrome pro Android plošně zavádí malou, ale šikovnou změnu

Google Chrome 101 Android ovládací tlačítko manuální nastavení

Procházení webových stránek v rámci prohlížeče by měla být věc maximálně efektivní, intuitivní a příjemná. Aby tomu tak skutečně bylo, vývojáři se snaží dotáhnout k dokonalosti i ty nejmenší detaily v podobě rozložení jednotlivých prvků a nabízení různých tlačítek. Jak se zdá, mobilní Google Chrome pro Android začal konečně plošně zavádět jednu drobnou funkci, která přesně do této škatulky zapadá. Jde o ovládací tlačítko vedle adresního řádku, které si nově může nastavit sám uživatel.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Mobilní Chrome na tomto místě již nyní zobrazuje jednu ze tří zkratek – “plus” pro otevření další karty, mikrofon pro hlasové vyhledávání a ikonku pro sdílení. Zatímco doposud ale konkrétní tlačítko vybíral prohlížeč podle předchozího chování uživatele, teď půjde do nejvýznamnějšího panelu prohlížeče připnout jedna z variant manuálně.

Google Chrome 101 Android ovládací tlačítko manuální nastavení ukázka

Samotná funkce není úplně žhavou novinkou, neboť se postupně testuje již od loňského léta (beta Chrome 92 a poté Canary 93), ale zatím se tak dělo jen v úzké skupině. Aktuálně už by se manuálně nastavitelné ovládací tlačítko mělo začít objevovat v Android verzi Google Chrome 101. Nastavovací obrazovku máte možnost vidět na obrázku výše.

Jak jste spokojení s ovládáním Chromu?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)