Tip: Chrome pro Android nabízí nastavení zkratky v liště

Google Chrome 101 Android ovládací tlačítko manuální nastavení

Procházení webových stránek v rámci prohlížeče by měla být věc maximálně efektivní, intuitivní a příjemná. Aby tomu tak skutečně bylo, vývojáři se snaží dotáhnout k dokonalosti i ty nejmenší detaily v podobě rozložení jednotlivých prvků a nabízení různých tlačítek. Mobilní Google Chrome pro Android obsahuje jednu drobnou funkci, která přesně do této škatulky zapadá. Jde o možnost nastavit si tlačítko vedle adresního řádku uživatelem.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Mobilní Chrome na tomto místě zobrazuje jednu ze tří zkratek – „plus“ pro otevření další karty, mikrofon pro hlasové vyhledávání a ikonku pro sdílení. Toto tlačítko ve výchozím stavu vybírá prohlížeč podle předchozího chování uživatele. Věděli jste však, že si toto tlačítko můžete nastavit manuálně?

Google Chrome 101 Android ovládací tlačítko manuální nastavení ukázka

Možnost upravit si tlačítko vedle adresního řádku se vyskytuje od verze Google Chrome 101. Nastavovací obrazovku máte možnost vidět na obrázku výše. Tedy konkrétně stačí přejít přes „tři tečky“ vedle adresního řádku do „Nastavení„, kde následně zvolíte položku „Zkratka lišty„. Zde si můžete nastavit zkratku dle Vašich preferencí.

Jak jste spokojení s ovládáním Chromu?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)