TOPlist

Google Chrome 121 je tu. Přináší hromadu AI funkcí, jedna vám zkrášlí prostředí, druhá napíše e-mail

Google chrome ai funkce
  • Generativní umělá inteligence je všude kolem nás
  • Nově se dostává do desktopové verze Google Chrome
  • K dispozici je chytrý organizátor karet nebo tvorba vlastních tapet

Google dnes představil Chrome 121, nejnovější verzi svého populárního webového prohlížeče, která přináší velmi zajímavé funkce spojené s AI. Pomalu ale jistě se generativní umělá inteligence dostává i do programů, které na počítačích využíváme každý den, avšak zatím si ji užijí jen uživatelé žijící v USA.

Jednou z klíčových novinek Chrome 121 je organizátor karet, chytrý nástroj, který automaticky navrhuje a vytváří skupiny karet na základě vašich otevřených stránek. Stačí kliknout na šipku v levém horním rohu (Windows) nebo vpravo (macOS) a nechat Chrome vybrat nové skupiny karet pro vás. Každá nově navržená skupina obsahuje název a emoji, který můžete samozřejmě změnit. Jestliže patříte mezi uživatele, kteří mají rádi otevřených desítky různých karet, bude procházení ještě intuitivnější. Budete-li například hledat dovolenou a mít otevřených několik ubytování, letenek a cestovatelských blogů, Chrome to pozná a pěkně vám je seřadí do jedné skupiny.

Další novinkou je integrace modelu, který umožňuje vytvářet vlastní motivy. Tato funkce využívá AI algoritmy pro generování tapet a motivů na základě zadaného tématu, nálady nebo vizuálního stylu. Uživatelé si tak mohou vybrat z možností jako „polární záře“, „animované“ nebo „klidná a fialová“, čímž získají unikátní prostředí pro svůj prohlížeč. Předpokládám, že funguje podobně jako na Pixelech a dle prvních výsledků produkuje velice podobně stylizované tapety.

google chrome tvorba tapet

Je potřeba znovu zmínit, že novinky v tuto chvíli fungují pouze v USA a budou rozšiřovány postupně do dalších zemí. V Nastavení by se měla objevit nová kategorie „Experimentální AI“, kde bude možné nové funkce aktivovat.

google chrome help me write

V nadcházející aktualizaci, tedy Chrome 122, bude navíc přidána funkce „Help me write“, která se dostala například do Gmailu. Aktivuje se kliknutím pravým tlačítkem myši v textovém poli a nabídne možnost vytvořit text různé délky, na výběr bude také několik stylů. Prohlížeč za vás tedy klidně napíše tweet nebo e-mail.

Využili byste nové AI funkce v Google Chrome?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)