Aplikace Google Camera 8.2 přináší vychytávky do nahrávání videa. O co jde?

Google Camera 8.2

Telefony Google Pixel dostávají zajímavou novou vychytávku s aktualizací aplikace Camera 8.2. Google se vždy soustředil především na pořizování fotek a natáčení videa bylo dlouho v ústraní. Hlavní této verze novinka vylepší komfort uživatelů při pořizování pohyblivých obrázků jejich Pixelem. Jak funguje?

Telefony Google Pixel stále platí za jedny z nejlepších fotomobilů na trhu. Google se v poslední době začal více zaměřovat i na pořizování videa a práci s ním, která byla dřív na jeho telefonech opomíjená. Například Google Fotky dostaly nedávno zcela přepracovaný a vylepšený video editor. Google Camera 8.2 přináší zcela jinou práci s tlačítkem spouště nahrávání videa.

Google Camera 8.2 spoušť nahravani

Při dlouhém podržení prstu na tlačítku spouště je možné posunout prstem do leva pro přiblížení nahrávaného videa. Pohybem doleva nebo doprava pak může uživatel ovládat zoom. Naopak při podržení a potažení tlačítka spouště směrem dolů se telefon „zamkne“ do módu natáčení videa a není již třeba držet prst na spoušti. Na první pohled působí tato novinka mírně rozpačitě. Budeme si muset počkat, jak dobře bude použitelná v praxi.

Google Camera
Google Camera

Jak často natáčíte videa s mobilem?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)