Radost: Google konečně představil bezplatný osobní Workspace

Google Workspace osobní bezplatný

Na konci letošního ledna způsobil americký Google obří rozruch tím, že oznámil ukončení poskytování bezplatných služeb uživatelům úplně původních Google Apps, pozdějšímu S Suite. Ti, kteří byli roky zvyklí zdarma používat například e-mailové adresy na vlastní doméně či jiné výhody, se měli podle původního oznámení přesunou k placenému tarifu nově upraveného a přejmenovaného balíku kancelářských aplikací Workspace.

Po prvotním očekávaném odporu, spuštění nadějného dotazníku, oznámení náhradního bezplatného tarifu s omezeními a také posunutí původního zlomového termínu zde máme finální podobu procesu, jak se původní uživatelé Google Apps dostanou k bezplatnému Workspace tarifu. Oficiálně má jít o lidi, kteří chtějí tento balík využívat pouze pro osobní účely.

Na sociální síti Reddit se začaly objevovat snímky obrazovky, které zachycují upravený formulář pro přechod mezi zmíněnými dvěma službami. Zatímco doposud bylo v nabídce jen převádění pro firemní účty, teď už Google umožňuje proklikat se také k osobnímu tarifu. Ten bude bezplatný, kvůli čemuž se jej nebude týkat například nepřetržitá podpora, větší kapacita základního úložiště nebo pokročilejší zabezpečení.

Co je ale důležité – adresy na vlastní doméně budou v tomto tarifu dostupné a zdá se, že také zmizela další obávaná omezení. Pokud chcete této vstřícné nabídky využít, neměli byste moc váhat. Přejít z Google Apps na bezplatný osobní Workspace můžete do 27. června. Po tomto datu budou účty nereagujících uživatelů převedeny na klasický Workspace.

Už jste narazili na tento výběr tarifu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)