TOPlist

Rozlučte se s Bardem. Google svůj oblíbený AI nástroj přejmenuje

bard google
  • Google Bard čekají důležité změny
  • Služba se přejmenuje na Gemini
  • Konečně vyjde i mobilní aplikace

Generativní chatbot Google Bard, využívající neustále rostoucího trendu umělé inteligence, se do Česka se zpožděním vydal až loni v červenci. Populárnější nástroj ChatGPT z dílny organizace OpenAI měl tedy v našich končinách značnou konkurenční výhodu, a to poměrně dlouho. Ačkoliv je Bard pro zdejší zájemce k dispozici jenom lehce přes půl roku, už brzy se dočká nejedné výrazné změny.

V prvé řadě se AI služba od Googlu rozloučí se svým dosavadním názvem a přivítá nové označení. Nasvědčuje tomu nedávno zveřejněný příspěvek vývojáře Dylana Roussela, který zachycuje okno s oznámením, že se z Barda stává Gemini.

Z marketingového hlediska by mohl rebrand nástroje Bard dávat smysl. Přece jenom, na sklonku minulého roku vyvolal Google s plnohodnotným uvedením modelu Gemini nemalý rozruch, a to především díky ukázkovému videu, kde demonstroval jeho rozmanité schopnosti. Byť se později potvrdilo, že Google do videa docela významně zasahoval a jeho umělá inteligence ve skutečnosti tak působivé věci nedokáže.

V uniklém dokumentu americký technologický kolos vysvětluje, že přejmenovává Barda na Gemini proto, aby lépe vyjádřil svůj závazek zpřístupnit Google AI všem zájemcům. V tom samém dokumentu Google hovoří také o zlepšení uživatelského rozhraní a zjednodušení čitelnosti a navigace.

Gemini jako aplikace? V Česku zatím ne

Příspěvek také definitivně potvrzuje dlouho omílaný plán Googlu vydat Barda, respektive Gemini, jako mobilní aplikaci. K dispozici bude pro zařízení se systémy Android a iOS, ale bohužel, my Češi se jí při prvotním vydání opět nedočkáme. Vyhne se ostatně všem zemím Evropského hospodářského prostoru.

Jaké máte s nástrojem Google Bard zkušenosti?

Zdroj: X (1, 2)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)