Chystá Google systém Android pro tlačítkové telefony? K dispozici jsou první snímky

android tlacitkove telefony system

Android je nejoblíbenější mobilní operační systém na světě. K dispozici je na chytré telefony, tablety a mnoho dalších zařízeních. Nikdy ale tento systém nepronikl na tlačítkové telefony. Tyto telefony jsou stále hodně oblíbené hlavně v rozvojových zemích. Vypadá to, že se to zanedlouho změní. V zahraničí se spekuluje o tom, že vyjde speciální Android, který se nebude ovládat dotykem. K dispozici už jsou dokonce první dva snímky.

Google údajně chystá Android pro tlačítkové telefony

Lidé ze serveru 9to5Google si všimli nové části kódu v Androidu, která naznačovala tlačítkovou verzi systému. Později dokonce dokázali získat i první dva snímky. Je na nich prohlížeč Chrome v netradiční formě s tlačítkovým ovládáním. Ve stavovém řádku si můžete všimnout i ikony Androidu 8 Oreo, což znamená, že tento prohlížeč běží na systému Android.

Tím se zároveň vylučuje to, že se jedná pouze o prohlížeč Chrome pro tlačítkové telefony. Systém KaiOS se u tlačítkových telefonů stále více rozšiřuje a brzy by mohl mít velkého konkurenta v podobě Google. To, že se spekulace ohledně speciální verze Androidu objevuje v tento čas, není příliš překvapivé. Za měsíc se koná nejdůležitější Google konference v roce zaměřená na software, kde společnost představuje velké množství novinek. Dávalo by smysl, pokud by Google představil i systém pro tlačítkové telefony, podobně jako před lety Android Go, tedy speciální systém pro ultra levné smartphony.

Chtěli byste systém Android na tlačítkových telefonech?

Zdroj: xda-developers.com, 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)