Nahrávání hovorů v aplikaci Telefon Google míří k dalším uživatelům

Google Android nahrávání hovorů

nějakou dobu víme o tom, že Google oficiálně pracuje na návratu nahrávání hovorů v Androidu alespoň skrze svou nativní aplikaci Telefon. Tou jsou vybaveny přístroje Pixel, telefony z řady Android One a další kompatibilní mobily, jejichž seznam se rozrůstá. Současně to není ani týden, co se tato funkce v aplikaci objevila Indům vlastnícím telefony Nokia 7 Plus, 7.2 a 8.1. Po pár dnech se objevily další zprávy potvrzující širší nástup této novinky. Funkcí už disponují Nokia telefony i v jiných částech světa a Google dokonce pro nahrávání hovorů v systému Android připravil oficiální nápovědu. Dohromady jde o dvě významná potvrzení toho, že se novinka dostane co nevidět k dalším uživatelům.

nahrávání hovorů v Androidu

V nápovědě je Google pěkně tajemný a vůbec nespecifikuje, kterých zemí a Android zařízení se bude nahrávání hovorů týkat. “Jen určitá zařízení budou tuto možnost podporovat. Nahrávání není dostupné ve všech zemích a regionech. K pořizování záznamu je potřeba mít telefon minimálně s Androidem 9, poslední verzí aplikace a být v podporované zemi,” uvádí firma na svém webu. Z toho zatím bohužel vůbec nejde vyčíst nic konkrétnějšího. Bude se to týkat i USA? EU? ČR? A kterých přesně telefonů? Odpověď zatím neznáme. Uživatelé, kterým tato možnost chybí, zatím mohou jen doufat.

Phone by Google
Phone by Google

Obejdete se bez nahrávání? Nebo jak ho alternativně řešíte?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek