TOPlist

Google vydal Android 15 beta 3, je prakticky hotovo. Na co se můžeme těšit?

google pixel 8a android 15 beta 3
  • Google vydal třetí betu pro Android 15
  • Obsahuje vylepšené rozhraní pro ověření uživatele
  • Vývoj přechází do stabilizační fáze

Dnes pípnul můj Google Pixel 8a (GA05570-GB), na kterém testuju betaverze Androidu 15, že je připravena další aktualizace. Jedná se o třetí veřejnou betu a je zajímavá tím, že Google již slibuje stabilitu, co se interních rozhraní týče. Beta samozřejmě může obsahovat chyby a být méně stabilní. Stabilitou rozhraní se myslí, že vývojáři se mohou spolehnout na to, že už nebudou muset nic měnit.

Seznam novinek není moc dlouhý a týká se hlavně technické části. Většina se točí kolem nového Soukromého prostoru a toho, co musí aplikace splnit, aby ho bezproblémově podporovaly.

android 15 progres

Vylepšené uživatelské prostředí pro přístupové klíče a Správce pověření

Uživatelé se budou moci přihlásit do aplikací, které cílí na Android 15, pomocí přístupových klíčů v jediném kroku pomocí rozpoznávání obličeje, otisku prstu nebo zámku obrazovky. Pokud omylem zavře výzvu k použití klíče k přihlášení, uvidí klíč nebo jiné návrhy Správce přihlašovacích údajů v nabídce uložených hesel. Celý proces přihlášení by tak měl být jednodušší a méně náchylný k nečekaným stavům.

Uživatelské rozhraní v jednom kroku

android 15 klice

Záložní uživatelské rozhraní

android 15 zalozni rozhraniAby to celé správně fungovalo, bude třeba podpora od aplikací, protože mně se nové rozhraní nenabídlo u žádné z aplikací, které v testovacím telefonu mám nainstalované, a to včetně bankovních aplikací. Zde je hezky vidět, proč je důležité, aby vývojáři udržovali cílení na aktuální verzi Androidu. Jinak totiž aplikace nemohou využít novinek, které nový systém nabízí.

Technická část

Zbytek informací zajímá spíše vývojáře, kteří si detaily sami najdou. Pro ostatní jen stručně: vývojáři by se kromě technických věcí měli zaměřit na podporu Soukromého prostoru a povolení prediktivní animace Zpět.

Google Pixel 8a

Kde koupit:

Cena od: 12 990 Kč

Těšíte se na finální Android 15?

Zdroj: GoogleBlog

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)