TOPlist

Nová AI od Google tvoří krásná videa! Mrkněte na ukázky

Google AI videa
  • Google představuje svůj nejlepší AI model pro tvorbu videí
  • Nástroj s označením Veo tvoří záběry ve FullHD s délkou přes 60 sekund
  • Prvním uživatelům se otevře už během následujících týdnů

Google dnes v rámci konference I/O představil pokročilý model generativní umělé inteligence s označením Veo, za nímž stojí inženýři ze dceřiné výzkumné společnosti DeepMind. Nová AI dokáže generovat působivá videa a stačí jí k tomu zadání (prompt) o délce pouhých několika slov. Kalifornský softwarový kolos tak šlape na paty OpenAI a jeho dříve představenému modelu Sora, který se veřejnosti zpřístupní ještě letos.

Veo je dosud nejschopnějším AI modelem pro generování videí, jaký tým Google DeepMind kdy vytvořil. Dovede tvořit v podstatě vše od fotorealistických záběrů až po surrealistické klipy a animace. Výsledná videa přitom dosahují kvality FullHD a délkou překračují hranici 60 sekund. S tím souvisí zajímavá funkce, rovněž odhalená během prezentace, která uživateli dovolí nechat si prodloužit video po jeho vygenerování.

Google Veo umělá inteligence

Hlavní ukázka, kterou se Google chlubí, má přes minutu a zobrazuje sportovní automobily jedoucí ulicemi plnými neonových světel. Jakmile na konci videa vozidla opustí tunel, objeví se v Hong Kongu. Po zadání promptu do záběrů údajně vůbec nezasáhnul člověk.

Videí, která rozhodně stojí za to si prohlédnout, Google zveřejnil více. Dává nám například možnost podívat se na kosmický koráb, grilující se špíz s kuřecím masem a zelenou paprikou, působivou vysokohorskou krajinu s blankytně modrým jezerem, zlatého retrívra pochodujícího přírodou anebo kovboje jedoucího na koni při západu slunce.

Ke Google Veo dostanou během následujících týdnů přístup vybraní tvůrci obsahu, čekací listina se otevřela již nyní. Předpokládáme tak, že už brzy zaplaví sociální sítě více působivých videí vygenerovaných umělou inteligencí.

Které z videí vygenerovaných přes Google Veo se vám líbí nejvíc?

Zdroje: X, YouTube

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)