Menu

Zahrajte si legendární hru Golden Axe už i na Androidu

Hry
Golden Axe Android

Jestli si občas rádi zahrajete nějakou jednodušší retro hru, legendárníGolden Axe je nyní dostupná na Google Play. Jedná se o klasickou arkádu, kterou si ukrátíte dlouhou chvíli. Na pár dní se do ní ponoříte a nikdy už na ni nezapomenete.

Golden Axe nabízí hodiny retro zábavy z fantasy prostředí

Původně byla tato hra vydána na herní automaty v roce 1989.Je už tedy opravdu trochu fousatá. Za jejím vznikem stojí známá společnost Sega a ti z nás, kteří pamatují rozmach této konzole v 90. letech, bezpochyby znají i hru Golden Axe. V rámci programu Sega Forever vychází momentálněhry společnosti i na moderních systémech Android a iOS.

Děj se odehrává ve fantasy prostředí a mohli bychom ji snad žánrově zařadit mezi sérii komiksů a filmů o barbaru Conanovi. Proti vám bojují nejrůznější pololidé různých schopností a stylu útoku. Na výběr máte hned ze tří hrdinů.Pojďme si je představit.

Prvním je trpaslík jménem Gilius Thunderhead, jehož bratra zabili vojáci úhlavního nepřítele ve hře, Death Addera. Trpaslík bojuje s dvousečnou sekerou. Dalším z hrdinů je barbar Ax Battler, jež dostal do vínku obouruční meč a přišel pomstít vraždu své matky.Poslední hrdinkou něžného pohlaví je amazonka Tyris Flare, jejíž rodiče zabil také Death Adder.

Jak je na tom Golden Axe s ovladatelností?

Hra funguje na jednoduchém principu standardní mlátičky stylem „zabij všechny, kteří se ti postaví“. V levé části obrazovky máte tlačítka k ovládání směru pohybu. Pokud poklepete dvakrát, postava se rozeběhne. V pravé části máte zase tři funkční tlačítka. “A” slouží ke spuštění kouzla, “B” je klasický útok a “C” skáčete. Jestliže se rozeběhnete a zmáčknete tlačítko “B”, vaše postava dá nepříteli tzv. body check a sundá ho na zem.

Kouzla aktivovaná tlačítkem “A” se liší dle postavy. Barbar vyvolávázemětřesení, amazonka má ohnivý útok a trpaslík blesky. Kouzla můžete používat díky nasbíraným modrým lahvičkám, které získáváte díky strefování se do nějakých malých veverek s pytlíkem. Z nich pak následně vypadávají modré lahvičky.

Golden Axe se na tabletu či telefonu dotykově neovládá špatně. Potíž je trochu v tom, že fyzický hmatový kontakt s tlačítky nemáte, a proto se občas v zápalu boje můžete překliknout. Hra však na ovládání není příliš komplexní, tedy dotykové ovládání není zase tak náročné. Nicméně můžete připojit k vašemu zařízení gamepad a ovládat hru i pomocí něj.

Verdikt

Golden Axe nabízí hodiny kvalitní zábavy. Ze začátku vás možná trochu bude frustrovat to, že nepostupujete tak rychle, nicméně s každým dalším hraním se dostanete dále a hraní se vám časem dostane do krve. Tato hra je dostupnázdarma, má to ale drobný háček. Během hraní se vám budou zobrazovatreklamy, které můžete odstranit za poplatek 48 Kč.

I když se jedná skoro o 30 let starou hru, svou jednoduchostí a v podstatě i příběhem vás v lecčems zaujme. Jestliže jste ji už hráli před dvaceti lety nebo ne, pořád nabízí i po tolika letech své nezaměnitelné kouzlo.

Golden Axe Classic
Golden Axe Classic
Vývojář: SEGA
Cena: Zdarma+

Hrajete občas nějaké retro hry? Napište jaké, a čím vás zaujaly.

Komentáře

amirinda

11.9.2017 20:29

no to je mazec, ta nostalgie :-)

miroslav_ihnt

11.9.2017 22:31

zrovna včera jsem ji nainstaloval. Jj vzpomínky, to to letí 😱

Abkraka_a

AlešA 10

11.9.2017 23:05

30 let? To snad ne:D

mlazovla

12.9.2017 7:06

Bože já jsem starej :D Super

Synus

Synus 3

12.9.2017 8:08

Tak to je pecka okamžitě instaluji dík moc.

mikihans

13.9.2017 8:03

Dal jsem si pro začátek beginner, ale hra je nějaká krátká, ne? Asi za 10 minut jsem měl dohráno, pamatuju ji tedy delší. Minimálně jsem se dřív dostal ještě k pasáži, kde v tarasovitém terénu vylézají kostry ze země, což tady vůbec nebylo..

Rato

Radek Toman 0

13.9.2017 8:16

mikihans Beginner je opravdu jen krátká lehká část. Normální hra je pouze Arcade. :)

RSS (komentáře k článku)