Gmail už má taky modrou fajfku s ověřením. A opravdu něco znamená

Gmail ověření fajfka BIMI

Jedním z témat, o kterém se v posledních týdnech nejvíce mluví v souvislosti se zvláštně řízenou sociální sítí Twitter, je význam modré či jinak barevné “fajfky” u profilu. Jasná značka dříve prozrazovala, že byl daný profil ověřen a neukrývá se za ním žádný podvodník. To už nyní úplně není pravda, nicméně jsou jiné sítě či služby, kde to naštěstí zůstalo toto označování při starém. Například Facebook či Instagram. A k těm se nyní přidává Gmail. Proč by se něco takového hodilo u e-mailového klienta? Opodstatnění to má.

Gmail ověření fajfka BIMI ukázka

Google přidáním značky ověření, která má i zde podobu modré fajfky, rozšiřuje dosavadní systém Brand Indicators for Message Identification (BIMI). V rámci něj doposud mohli uživatelé firemních účtů díky ověření používat firemní logo i v avataru. Nově je po splnění podmínek BIMI k dispozici právě i zmíněné ověření. To pomůže odlišovat legitimní zprávy od podvodných. Google začal novinku zavádět 3. května a měla by se objevit i uživatelům běžných účtů.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Zkusíte si aktivovat toto nové ověření?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)