TOPlist

Gmail přináší tmavý vzhled pro widget a přepínání účtu gestem

gesto gmail tmavý režim

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Google začal do svých produktů přidávat užitečné gesto pro přepínání účtů. Až donedávna byla tato možnost dostupná pouze pro Kontakty, Disk a Mapy. Nyní je toto gesto pro přepnutí účtu dostupné také pro Gmail, nová aktualizace pak také přináší tmavý režim pro widget.

Rychlé a intuitivní přepínání mezi účty

Gesto pro přepínání účtu je užitečným nástrojem pro uživatele, kteří na svých zařízeních používají větší množství Gmail účtů. Pro změnu uživatele tak již nemusíte zdlouhavě navštěvovat hlavní nabídku, stačí, když přejedete seshora dolů (nebo naopak), po profilové fotografii, případně ikoně účtu. Výpis následně zobrazí obsah pro daný e-mail. Kromě Gmailu pak toto gesto můžete využít také u Google Map, Disku a Kontakty, jak je již zmíněno výše. V případě e-mailu najde však tato vychytávka pravděpodobně největší využití. Využívat ji můžete od verze 2019.08.18.

Gmail
Gmail

Aktualizace pro Gmail s sebou však nepřinesla pouze gesto pro přepínání účtu. Google s blížícím se příchodem Android 10 přidává na intenzitě aplikací, které umožňují zobrazení v tmavém režimu. Ačkoliv je pak tato možnost dostupná již pro značné množství aplikací jejich portfolia, Gmail tmavý režim jako takový prozatím nedostal. Nejnovější verze aplikace jej však umožňuje použít alespoň pro widget, stačí k tomu mít nastavený tmavý vzhled na systémové úrovni telefonu.

Dle vzhledu tohoto widgetu lze pak usoudit, že tmavý režim pro Gmail nebude obsahovat vyloženě černou barvou, nýbrž skutečně tmavé odstíny šedé. Ačkoliv Gmail oficiální tmavý režim prozatím neumožňuje, můžete využít alespoň prozatímní varianty v podobě nočního režimu, který je dostupný již od června.

Využijete gesto pro přepínání účtu aplikace Gmail?

Zdroj: 9to5Google

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)