TOPlist

Google Mapy, Disk a Kontakty získávají gesto pro snadné přepnutí účtu

google přepnutí účtu gesto

Google do svých služeb začíná vypouštět užitečné gesto. Je určené uživatelům, kteří mají na svém zařízení přihlášený více než jeden Google účet. Přejetím po ikoně uživatele tak nyní automaticky dojde k přepnutí do dalšího účtu, aniž byste museli otevírat menu, nebo hlavní nabídku, gesto aktuálně funguje pro aplikace Google Mapy, Disk a Kontakty.

Google Drive
Google Drive

Přepnutí na další účet během vteřiny

Nové gesto je příjemným vylepšením pro všechny, kteří na svém telefonu, nebo tabletu mají přihlášený více než jeden Gmail (například pracovní a soukromý účet). Nyní tedy stačí přejet směrem seshora dolů (i naopak) po profilové fotografii, případně ikoně účtu a aplikace ve vteřině zobrazí obsah pro daný účet. Užívání tohoto řešení je naprosto intuitivní a příjemné zjednodušení oproti přepnutí účtu v Google aplikacích, které prozatím gesto nepodporují. Příkladem může být aplikace Gmail, kde je třeba při změně e-mailu kliknout na ikonu uživatele a daný účet vybrat ze seznamu.

Contacts
Contacts
Google Maps
Google Maps

Gesto pro přepnutí účtu je pak již nějakou dobu k dispozici v aplikaci Google Mapy a Google Disk. Od verze 3.83 se přidávají také Kontakty. Dá se předpokládat, že bude gesto v budoucnu dostupné i pro další Google služby. Nejedná se o žádnou velkou změnu i ta však může výrazně ovlivnit uživatelský zážitek.

Uvítáte gesto pro přepnutí Google účtu?

Zdroj: Android central

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)