Už i na Androidu si v Gmailu přeložíte e-mail. Přidání funkce trvalo 14 let

gmail překladač v aplikaci
  • Gmail se po letech dočkal funkce, která je na počítačích roky
  • Konečně bude možné překládat e-maily přímo v aplikaci
  • Funkce bude dostupná na Androidu i iOS

Gmail je bez sebemenších pochyb nejpoužívanějším e-mailovým klientem a to nejen na Androidu, ale také na počítačích. Už v roce 2009 se do webové verze dostala funkce automatického překládání e-mailů, která nyní konečně míří na telefony s iOS a Androidem.

Nová funkce překladu v Gmailu je navržena tak, aby co možná nejvíce usnadnila komunikaci mezi uživateli hovořícími různými jazyky. Když otevřete e-mail v aplikaci Gmail na svém telefonu, uvidíte nově nápis „Přeložit do“. Stačí na tuto možnost klepnout a obsah e-mailu se okamžitě přeloží do vašeho preferovaného jazyka.

gmail překlad aplikacepo klepnutí se spustí animace

Pokud si přejete překládat e-maily do různých jazyků, klepněte na nastavení (ozubené kolečko) a vyberte si výstupní jazyk. V tuto chvíli je k dispozici více než 100 jazyků. Funkce vychází z Překladače Google, takže pokud se jazyk nachází tam, budete ho mít na výběr i v Gmailu. Pokud by e-mail nebyl automaticky rozpoznán a přeložen, můžete využít manuálního překladu. Stačí klepnout na tři tečky v pravém horním rohu a vybrat možnost ručního překladu.

Gmail
Gmail

Nová funkce překladu v Gmailu je k dispozici pro všechny uživatele služby Google Workspace a pomalu se dostává také těm, kteří využívají osobní účty. V době psaní článku nebyla novinka na mém telefonu dostupná, ale to se může během několika hodin změnit.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Využijete možnosti překladu v Gmailu?

Zdroj: 9to5google

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)