Poznali jste rozdíl? Gmail dostal díky AI další užitečnou funkci

gmail vyhledávání ai
  • Do Gmailu se dostane díky AI funkce, která nám usnadní každodenní používání
  • Jde o vylepšené vyhledávání
  • K dispozici bude již brzy všem uživatelům

Google často vylepšuje své aplikace a služby a nyní jsme se dočkali funkce, kterou ocení především uživatelé Gmailu. Nová funkce totiž přináší efektivnější vyhledávání, takže své emaily a potřebná data nalezneme mnohem rychleji.

Vyhledávání v aplikaci Gmail bude nově využívat strojové učení, které zohlední několik faktorů jako je například hledaný výraz či nejnovější e-maily. Ty nejlepší výsledky Google pochopitelně zobrazí na začátku seznamu ve speciálně vyhrazené sekci, ostatní výsledky budou pak seřazeny dle aktuálnosti. Díky tomu bychom měli ušetřit hromadu času, který tu a tam každý z nás tráví nekonečným hledáním e-mailu či souboru.

“Při vyhledávání v Gmailu modely strojového učení použijí hledaný výraz, nejnovější e-maily a další relevantní faktory, aby vám ukázaly výsledky, které nejlépe odpovídají vašemu vyhledávacímu dotazu. Tyto výsledky se nyní zobrazí v horní části seznamu ve vyhrazené sekci a za nimi budou všechny výsledky seřazené podle aktuálnosti.” sdělil Google na svém blogu Workspace.

Gmail
Gmail

Tato novinka se začala do Gmailu šířit již 2. června, avšak zavádí se postupně, takže může nějaký čas trvat, než se dostane i k vám. Bude k dispozici všem uživatelům, kteří využívají osobní účty Google i Google Workspace. Pro aktivaci není potřeba chodit nikam do nastavení, nové vyhledávání budete mít k dispozici automaticky.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jak často hledáte e-maily?

Zdroj: The Verge

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)