Gmail: 5 šikovných triků, které by měl znát každý #2

Gmail-nahledovy

První díl našeho průvodce šikovnými tipy na Gmail měl z řad čtenářů pozitivní ohlas, a proto jsme pro vás připravili další pětici triků, které byste měli znát.

1) Správa více účtů v jedné schránce

Spoustě z nás se může stát, že máme více než 1 Google účet – například pracovní a osobní. Aplikace Gmail v telefonu je v tomto ohledu vstřícná a dovolí nám přidat oba dva, navíc je i poměrně snadno spravovat. V aplikaci lze totiž mezi jednotlivými účty rychle přepínat, případně si zobrazit Veškerá doručená pošta, což ukáže zprávy ze všech účtů. Je dobré si zprávy z jednotlivých schránek oštítkovat, abyste ihned viděli, pro který účet je jaká zpráva určena. Je-li to pro vás tedy důležité.

2) Přidání POP3/IMAP účtu do GMailu

Pokud chcete v telefonu používat více účtů, nemusí se vůbec jednat o Gmaily. Aplikace konečně umí sdružovat i schránky od jiných poskytovatelů, a to přes IMAP i POP3. V tomto případě máte dvě možnosti, jak to udělat. Pokud vám stačí mít dva separátní účty v telefonu, stačí je prostě jen do telefonu jeden po druhém přidat. Pak mezi nimi můžete přepínat stejně, jako tomu bylo u GMailů.

Druhou možností je přidat POP3 účet přímo jako součást Google účtu, tedy načítat i jménem tohoto účtu zprávy odesílat. Výhoda je taková, že máte vše v jednom Google účtu a můžete tento způsob používat i ve webovém rozhraní Gmailu. Nastavení budete muset ale provést na PC.

Gmail - pridani POP3 uctu 1

3) Označení více e-mailů tapnutím na ikonu

Trik, který možná většina uživatelů zná, přesto jsme byli překvapeni, jak velká část o tom neví. Pokud chcete označit více zpráv v Gmailu, není vůbec nutné držet dlouze prst a postupně vybírat. Stačí prostě klikat na ikony e-mailů na levé straně. Snadné a rychlé.

4) Automatická odpověď při vaší nepřítomnosti

E-mail používá každý z nás dnes a denně, spousta i jako pracovní nástroj. Můžete samozřejmě v případě, že máte dovolenou, dát každému jednotlivě vědět, že nemá otravovat, ale asi byste se upsali, navíc na někoho vždy zapomenete. Ideální je tedy nastavit automatickou odpověď po dobu vaší nepřítomnosti. Gmail sám každému, kdo vám napíše, oznámí vámi sepsanou zprávu – každý tak bude vědět, že nejste k mání, kdy budete a třeba na koho se mají obracet. Nastavit to lze přímo v nastavení v telefonu – Nastavenídaný účetOdpověď v nepřítomnosti.

5) Synchronizace a oznámení vybraných štítků

Chtěli byste, aby vám v telefonu zprávy s některými štítky zněly jinak? Aby vibrovaly či upozorňovaly jinou melodií? To lze snadno nastavit. Můžete si vybrat, které štítky chcete do svého telefonu synchronizovat mimo doručenou poštu a separátně jim nastavit, jak mají upozorňovat. Provedete tak v Nastavenídaný účetSpráva štítků.

Znáte další šikovný trik pro Gmail? Podělte se s námi v komentářích

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)