TOPlist

Zajímavé novinky v Gboard: nové formy zadávání i opravy autokorekce

gboard-nove-funkce-pro-zadavani-textu

Google pomalu chystá plošné vydání několika novinek do své klávesnice Gboard. Tři funkce, které byly nedávno objeveny při rozboru aplikace, začínají postupně objevovat uživatelé i v plné verzi tohoto oblíbeného nástroje. Všechny se týkají pokročilejší tvorby textu a předpokládáme, že se vám budou líbit. Mezi nové formy zadávání v aplikaci Gboard (objeveny ve verzi v9.7) patří diktování přes Google Asistenta a umělou inteligencí řízené dokončování celých vět. Navíc by se měla objevit (staro)nová funkce, která dovoluje vracet automatickou opravu pomocí mezerníku.

Nové funkce pro zadávání v Gboard

Diktování přes Google Asistenta

Novinka, která byla poprvé představena na Google konferenci I/O 2019, se objevila už v kódu aplikace ve verzi v9.6.3. Jak je patrné z videa, chytré diktování textu je doprovozeno také několika základními pojmy jako „close“ a „delete“, které mohou funkci i ovládat. Těžko říct, jak asistent zareaguje, pokud tato slova chcete zařadit do věty. Asi můžeme předpokládat, že v češtině je tato funkce otázkou daleké budoucnosti.

New Google Assistant Keyboard Dictation

New Google Assistant Keyboard Dictation

Dokončování celých vět (smart completions)

V tomto případě se stará umělá inteligence o výběr slov pro dokončení zbývající části věty. Navrhovaná slova se zobrazují za již napsaným textem a přijmout se dají potažením vpravo. I tady předpokládáme, že se funkce s češtinou zpočátku moc kamarádit nebude. Uvidíme.

Vracení autokorekce mezerníkem

Tato funkce již v Gboard byla a někteří uživatelé tvrdí, že ji stále mají (my třeba ne). Nicméně se má vrátit a bude znovu připravená vracet zpět nepovedené automatické opravy textu.

Gboard vracení automatických oprav autokorekcí mezerníkem

Žádnou z těchto novinek zatím Google oficiálně nepotvrdil, ale asi se tak stane co nevidět. Zmíněné nové formáty zadávání v Gboard snad tedy můžeme brzy očekávat i v plné verzi této aplikace. Jsme zvědaví, které a jak dobře budou fungovat v češtině.

Která novinka se vám líbí nejvíce?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)