TOPlist

Cyklopočítač Garmin Edge 1050 nadchne displejem a podporou Garmin Pay. Jak se změní design?

garmin edge 1050 ilustrace
  • Garmin připravuje nový špičkový cyklopočítač Edge 1050
  • Naváže na úspěch svého předchůdce a přinese super vylepšení
  • Těšit se můžeme na vyšší rozlišení displeje a podporu Garmin Pay

Garmin se konečně chystá uvést nástupce cyklopočítače Edge 1040, který na pulty obchodů dorazil před dvěma roky. Těšit se přitom můžeme na hromadu zajímavých vylepšení. Nejenže se zařízení převlékne do krapet odlišného kabátku, ale také nabídne podstatně lepší displej či super funkci, kterou určitě oceníte.

Spekulace o cyklistickém počítači Garmin Edge 1050 leží na stole už velmi dlouho, teď se nicméně věci vyjasňují a vše nasvědčuje brzkému uvedení na trh. Přesný termín sice není možné potvrdit, avšak proslýchá se, že by k debutu mohlo dojít už příští týden. Podle serveru Fitness Tracker Test pak můžeme očekávat cenu okolo 699 eur, což v přepočtu činí asi 17 300 Kč.

garmin edge 1040

Co se týče konkrétních upgradů ve srovnání s dva roky starým Edge 1040, zdroje hovoří například o významném navýšení rozlišení displeje. Díky skoku z 282×470 pixelů na 480×800 pixelů bude obraz daleko ostřejší. Dokonce se také hovoří o přechodu z LCD panelu na AMOLED, který by mohl kvalitu posunout na ještě vyšší level. Internetem mimo jiné koluje uniklý snímek, vyobrazující osmiúhelníkovou konstrukci.

Garmin Edge 1050

Garmin Edge 1050 se má dále pochlubit podporou služby Garmin Pay (díky NFC čipu) pro provádění bezkontaktních plateb a dvojnásobnou kapacitou interního úložiště, jež může činit až 64 GB.

Bohužel, radost z pozitivních vlastností mohou narušit určité neduhy. Zmiňuje se třeba horší výdrž oproti předchůdci nebo absence edice s podporou solárního dobíjení.

Jakou máte zkušenost s cyklopočítači Garmin?

Zdroje: Fitness Tracker Test, the5krunner, Notebookcheck

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)