Menu

GApps (aplikace Google) pro Android 5.1 Lollipop ke stažení

Jestliže na svém telefonu či tabletu používáte alternativní ROMku (nebo se ji chystáte vyzkoušet), pak byste rozhodně neměli zapomenout na skutečnost, že v naprosté většině případů nejsou (s ohledem na licenční podmínky) její součástí aplikace Google (zkráceně GApps).

To by samo o sobě znamenalo výrazné omezení funkcí a možností – mimo jiné například bez GApps není možné instalovat aplikace z Obchodu Google Play, včetně Gmailu, Kalendáře, prohlížeče Chrome a dalších.

Naštěstí je možné GApps stáhnout a nainstalovat (přesněji řečeno “flashnout”) z alternativních zdrojů. Vždy je ale nutné instalovat verzi, která odpovídá verzi nainstalovaného operačního systému! V opačném případě riskujete velmi vážné problémy, které se mohou projevovat opakovanými pády systémových aplikací, případně i zhroucením celého systému.

Budete-li na zařízení instalovat ROMku s Androidem verze 5.1 Lollipop, pak potřebujete také GApps 5.1. Kde je můžete stáhnout? Možností je celá řada, nicméně sestavení TK GApps by vás mohlo zaujmout tím, že přichází hned v šesti variantách, lišících se od sebe zahrnutými aplikacemi a tím pádem i velikostí. Přehled o tom, co která verze obsahuje a nabízí, si můžete udělat z následující tabulky.

Rozdíly mezi jednotlivými verzemi TK GApps

Rozdíly mezi jednotlivými verzemi TK GApps

V diskuzním fóru [GAPPS][5.1.x] Up-to-Date GOOGLE APPS (TK GApps) jeden z uživatelů, vystupující zde pod přezdívkou osm0sis, představuje TK GApps jako projekt, navazující na PA GApps. Jako hlavní vlastnosti pak prezentuje:

  • Všechny balíčky by měly dobře fungovat na jakékoli 32bitové alternativní ROM, vycházející z Androidu 5.1.
  • Časté aktualizace: balíčky jsou pravidelně aktualizovány – obvykle o víkendech.
  • Aplikace nejsou nijak změněné nebo upravované – jsou dodávány v původní podobě.
  • Automatické zálohování – zpravidla není nutné znovu flashovat GApps nebo moduly, když flashujete aktualizaci ROM. Většina ROMek tuto funkci podporuje.
  • Všechny instalátory provádějí kontrolu velikosti systémového oddílu vašeho zařízení a včas vás informují před provedením jakékoli změny, pokud zjistí nějaké problémy.
  • Nabízeno je několik variant původního balíku, který Google instaluje na zařízení Nexus. K dispozici je několik menších verzí s méně programy.
  • Všechny balíčky lze přizpůsobit vašim individuálním preferencím pomocí pokročilých funkcí a možností.
TK GApps je projekt, navazující na PA GApps

TK GApps je projekt, navazující na PA GApps

Součástí největšího balíčku jsou následující programy a nástroje:

Další balíčky jsou pak menší a obsahují také méně programů.

Kde stáhnout TK GApps pro Android 5.1?

Nejlépe a nejrychleji z následujících odkazů:

Důrazně upozorňujeme, že tyto GApps byste neměli instalovat na ROMku s jinou verzí systému Android, než 5.1 Lollipop!

Zdroje: XDA fórum: [GAPPS][5.1.x] Up-to-Date GOOGLE APPS (TK GApps), Android Headlines, Android Rootz.

 

Komentáře

knizmi

knizmi

29.6.2015 21:04

A nebo si můžete stáhnout gapps, které doporučují na wiki cyanogenmodu, doinstalovat si z google play aplikace, které následně chcete využívat, a nemusíte se bát toho, že někde něco nebude fungovat…
http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps

Keramická hlava

Keramická hlava

29.6.2015 22:44
dawidececk

dawidececk

29.6.2015 23:10

Za mě taky opengapps, jsou pro všechny, na všechno, mají aroma installer.

61

15.7.2017 12:18

Dobry den mam telefon lenovo a1000 a mam androi 5.0 a mam styř jadrový procesor intel mam problem ze softverem servis my to opravoval ale softver mi vydrzí mesic a přestava fungovat a jesli pomuže když dam novej android 6.0 nebo android 5.5 mislim ze servis mi dava softver vadni a nedokazou to vyzesit když mi softver prestava fungovat

RSS (komentáře k článku)