Gameloft nabízí HD hry ke stažení přímo na svých stránkách (update)

gameloft

Většina aplikací pro Android je nabízena pomocí Android Marketu, jelikož je to v současné době nejrychlejší a nejjednodušší způsob jak obohatit Android o aplikace. Firma Gameloft, řadící se mezi přední výrobce her pro tento systém se rozhodla vyzkoušet trochu jinou cestu. V současné době nabízí možnost stažení demo verze hry (free trial) přímo ze svých stránek a po vyzkoušení ji zakoupit.

Pro země, kde ještě Gogole nezprovoznil možnost zakoupení aplikací pomocí android marketu je to dobrá zpráva. Mezi tyto země se bohužel řadí i Česká Republika, takže konečně se i mi snad dočkáme placených her od Gameloftu.

Většina her, které Gameloft nabízí, vyžadují po nainstalování aplikace stažení velkého objemu dat, takže doporučuji využít připojení pomocí Wi-Fi. Samotná aplikace je svou velikosti celkem přijatelná cca 5MB, ale data které potom potřebuje stáhnout, se mohou vyšplhat až ke 100MB (textury, zvuky…)

gameloft-nova

Jak celý proces funguje?

  1. navštívíte pomocí telefonu web výrobce http://www.gameloft.com/
  2. vyberete hru a stiskem tlačítka “Free Trial” se automaticky stáhne do telefonu
  3. po stažení jste vybídnutí k instalaci, tedy nainstalujeme
  4. pokud se vám hra líbí můžete ji zakoupit přímo z aplikace

Nepodařilo se nám otestovat, zdali zle hry zakoupit i prostřednictvím českých operátoru. Pokud tuto informaci oveříte, budeme rádi, když se o ní podělíte v komentářích.

Update:

Platba neprobíhá přes operátora, ale kartou (omlouvám se za nepřesné informace). Přikládám obrázky druhého postupy, které připravil Martin Fiala. Druhý postup se liší pouze tím, že pomocí klasického PC a stánek www.gameloft.com zadáte zemi (předvolená), operátora, telefon a hru. Na základě těchto informací vám přijde SMS-ka s odkazem na stažení hry. Další kroky jsou již stejné jako v předchozím případě.

gameloft_free01

gameloft_free03

gameloft_free06

gameloft_free08

Poznámka: mobilní verze stránek gameloftu automaticky pozná, do jakého telefonu budete hry stahovat a v jaké zemi se nacházíte. Chcete aby si výrobce pamatoval které hry jste již stáhli, stačí vyplnit telefonní číslo a email.

Jak se díváte vy na přístup firmy Gameloft nabízet android hry pouze tímto způsobem?

Android Try & Buy – Try our HD Games for free

Android Try & Buy - Try our HD Games for free

Zdroj: www.androidandme.com

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (23)