Gameloft nabízí HD hry ke stažení přímo na svých stránkách (update)

gameloft

Většina aplikací pro Android je nabízena pomocí Android Marketu, jelikož je to v současné době nejrychlejší a nejjednodušší způsob jak obohatit Android o aplikace. Firma Gameloft, řadící se mezi přední výrobce her pro tento systém se rozhodla vyzkoušet trochu jinou cestu. V současné době nabízí možnost stažení demo verze hry (free trial) přímo ze svých stránek a po vyzkoušení ji zakoupit.

Pro země, kde ještě Gogole nezprovoznil možnost zakoupení aplikací pomocí android marketu je to dobrá zpráva. Mezi tyto země se bohužel řadí i Česká Republika, takže konečně se i mi snad dočkáme placených her od Gameloftu.

Většina her, které Gameloft nabízí, vyžadují po nainstalování aplikace stažení velkého objemu dat, takže doporučuji využít připojení pomocí Wi-Fi. Samotná aplikace je svou velikosti celkem přijatelná cca 5MB, ale data které potom potřebuje stáhnout, se mohou vyšplhat až ke 100MB (textury, zvuky…)

Jak celý proces funguje?

  1. navštívíte pomocí telefonu web výrobce http://www.gameloft.com/
  2. vyberete hru a stiskem tlačítka “Free Trial” se automaticky stáhne do telefonu
  3. po stažení jste vybídnutí k instalaci, tedy nainstalujeme
  4. pokud se vám hra líbí můžete ji zakoupit přímo z aplikace

Nepodařilo se nám otestovat, zdali zle hry zakoupit i prostřednictvím českých operátoru. Pokud tuto informaci oveříte, budeme rádi, když se o ní podělíte v komentářích.

Update:

Platba neprobíhá přes operátora, ale kartou (omlouvám se za nepřesné informace). Přikládám obrázky druhého postupy, které připravil Martin Fiala. Druhý postup se liší pouze tím, že pomocí klasického PC a stánek www.gameloft.com zadáte zemi (předvolená), operátora, telefon a hru. Na základě těchto informací vám přijde SMS-ka s odkazem na stažení hry. Další kroky jsou již stejné jako v předchozím případě.

Poznámka: mobilní verze stránek gameloftu automaticky pozná, do jakého telefonu budete hry stahovat a v jaké zemi se nacházíte. Chcete aby si výrobce pamatoval které hry jste již stáhli, stačí vyplnit telefonní číslo a email.

Jak se díváte vy na přístup firmy Gameloft nabízet android hry pouze tímto způsobem?

Android Try & Buy – Try our HD Games for free

Android Try & Buy - Try our HD Games for free

Zdroj: www.androidandme.com

Petr Mišák
O Autorovi - Petr Mišák

Jak Petr poprvé spatřil informaci o systému Android, ještě netušil, že se mu stane osudným. V současné době je stav natolik vážný, že přestává komunikovat… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)