Galaxy Watch4 mohou nyní fungovat jako klasická vysílačka

Samsung Galaxy Watch4 vysílačka WalkieTalkie

Spekulace potvrzeny. Nestalo se tak sice hned při uvedení hodinek na trh, ale nové Galaxy Watch4 skutečně budou umět fungovat v režimu WalkieTalkie, tedy jako klasická vysílačka. Samsung vydal do Obchodu Play stejnojmennou aplikaci, která umožňuje majitelům těchto hodinek bezprostředně komunikovat s dalšími uživateli po pouhém stisknutí jednoho tlačítka. Funkce využívá datovou konektivitu a vyžaduje propojený Samsung účet. Spojení je možné s jedním či více uživateli a to dokonce v několika kanálech.

Nástroj je v tuto chvíli exkluzivně určen Samsung hodinkám, ve kterých běží systém Wear OS. To výběr automaticky zužuje pouze na nejnovější Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic. Časem by se snad ale mohla funkce rozšířit i do hodinek jiných značek s tímto systémem. Aplikace již má svou kartu v Obchodě Play, kde je zmínka o velikosti 25 megabajtů či poslední aktualizaci 26. srpna. Nám se ji ale zatím do těchto hodinek dostat nepodařilo. Na vině je v lepším případě postupné zavádění, v tom horším nějaké územní omezení. Dejte nám do komentářů vědět, jestli už se vám podařilo funkci zapnout.

Už vám WalkieTalkie v hodinkách funguje?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)