Kdy se Češi dočkají EKG a tlakoměru v Galaxy Watch 3 a Watch Active 2?

Samsung Galaxy Watch3 Active2 EKG tlakoměr ČR

Poslední modely chytrých hodinek od Samsungu disponují kromě jiného i zajímavými zdravotnickými funkcemi. Jde například o elektrokardiogram alias EKG nebo krevní tlakoměr. Nedávno jsme se například dozvěděli i to, že bude další model pravděpodobně umět měřit i hladinu cukru v krvi, což ocení hlavně diabetici. Ale postupně. Co se týká dvou prvních zmíněných funkcí, tak ty už mohou brzy využívat i zákazníci v Česku. EKG a tlakoměr budou v hodinkách Samsung Galaxy Watch3 a Galaxy Watch Active2 brzy dostupné i v ČR.

Galaxy Watch3: Measuring blood pressure | Samsung

Galaxy Watch3: Measuring blood pressure | Samsung

Doposud byly tyto funkce striktně omezeny jen na některé regiony, například Jižní Koreu nebo USA. A to kvůli zdlouhavému procesu povolování ze strany úřadů. Čeští majitelé těchto hodinek tedy doposud mohli v podstatě jen závidět a čekat. Toto období teď ale naštěstí končí. Aplikace Samsung Health Monitor, která EKG a tlakoměr zprostředkovává, získala v prosinci 2020 certifikát CE. To Samsungu umožňuje rozšířit službu do 28 evropských zemí včetně Česka i Slovenska. Certifikát CE potvrzuje, že produkt splňuje požadavky na bezpečnost, zdraví a ekologický standard na území EU.

Galaxy Watch3: Tracking ECG and blood oxygen | Samsung

Galaxy Watch3: Tracking ECG and blood oxygen | Samsung

Ke spuštění funkcí tlakoměr a EKG bude i v ČR zapotřebí mít aplikaci Samsung Health Monitor nainstalovanou jak v chytrých hodinkách Galaxy Watch3 nebo Galaxy Watch Active2, tak i v telefonu řady Samsung Galaxy. Aplikace Samsung Health Monitor se instaluje automaticky, když si uživatelé své hodinky Galaxy aktualizují na nejnovější verzi prostřednictvím aplikace Galaxy Wearable.

Samsung Health
Samsung Health

Aktualizovaná aplikace bude postupně k dispozici od 4. února. V Česku a na Slovensku budou funkce dostupné v průběhu března 2021 v závislosti na rychlosti a výsledku registrace kompatibilních zařízení jako zdravotnického prostředku.

Jak moc jste očekávali tyto funkce?

Zdroj: TZ Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek