Samsung chystá chytré hodinky Galaxy Watch se systémem Wear OS

samsung galaxy watch se systémem wear os

Už je to dlouhých sedm let od vydání chytrých hodinek Samsung Gear Live, které v sobě měly systém Wear OS. Korejská společnost poté přešla na vlastní Tizen OS, se kterým se ji daří velice dobře. Samsung hodinky patří k tomu nejlepšímu, co si můžete pořídit, pokud máte telefon s Androidem. Brzy se to však může změnit. Stále více se totiž objevují informace o tom, že Samsung chystá chytré hodinky Galaxy Watch se systémem Wear OS.

Vrátí se Samsung po letech k Wear OS?

O možnosti využití Wear OS se poprvé zmínil v minulém měsíci Ice universe, který pravidelně přináší informace ze zákulisí korejské společnosti. Nyní server XDA objevil ve zdrojovém kódu jádra Galaxy S20 zmínky o zařízení s kódovým označením Merlot, u kterého bylo objeveno několik zmínek systému Wear OS. Bohužel to jsou prozatím jediné dvě informace, které jsou momentálně k dispozici.

Můžeme tak pouze spekulovat, jestli Samsung zůstává u Tizenu a nabídne alternativní verzi hodinek s Wear OS, anebo rovnou přejde kompletně na systém od Googlu. Dá se očekávat, že Samsung hodinky s Wear OS budou mít nadstavbu podobně jako jsme to mohli vidět například u nedávných Xiaomi hodinek s Wear OS.

Chtěli byste Samsung Galaxy Watch se systémem Wear OS?

Zdroje: gsmarena.com, xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)