Samsung Galaxy Watch Active2 už ovládají EKG. Platí to i pro ČR?

Galaxy Watch Active2 EKG

Chytré hodinky Galaxy Watch Active2 od Samsungu snad brzo konečně dostanou funkci pro měření srdeční aktivity alias EKG. A to i v České republice. Mluví se o ní v podstatě od chvíle, kdy hodinky dorazily na trh. U nás jsme o ní psali naposledy na konci března. Jihokorejská firma funkci zmiňovala ve specifikacích a mnozí zákazníci jsou zklamaní, že dostupná vlastně není. Lépe řečeno se na oficiálním webu k hodinkám objevuje informace o EKG senzoru, ale ten je doposud nevyužitý. Situace se ale mění k lepšímu, jelikož se pohnuly ledy v Jižní Koreji. V domácí zemi dostal Samsung certifikaci od ministerstev a měřní srdeční aktivity tak může spustit.

Samsung Galaxy Watch Active2 měření krevního tlaku

K použití EKG u hodinek Galaxy Watch Active2 bude potřeba mít vylepšenou aplikaci Health, která má podporu získat ve třetím kvartálu letošního roku. Ten je v podstatě za rohem, ale jde o dlouhé období. Jak jsme zmínili, funkce je zatím oznámena pro Jižní Koreu. Očekáváme ale, že tato první vlaštovka spustí širší vlnu zavádění v dalších zemích. Společně s EKG se do zmíněných hodinek dostane také měření krevního tlaku. To bude také potřebovat propojení se zmíněnou aplikací.

Kdy myslíte, že se dočkáme i v ČR?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)