Parametry tabletů Galaxy Tab S7 kompletně unikly. K dispozici jsou i fotografie ze všech stran

parametry tabletu samsung galaxy tab s7

Samsung je jednou z mála společností, která tvoří špičkově vybavené tablety s ambicemi konkurovat iPadům od Applu. Nejinak tomu bude i v tomto roce. Za pár dní se dočkáme oficiálního odhalení nejnovější řady Galaxy Tab S7. Už s předstihem však známe parametry tabletů Galaxy Tab S7, a dokonce jsou k dispozici rendery ve vysokém rozlišení. Pojďme si tedy shrnout to, co Samsung oficiálně představí na akci Unpacked.

Parametry tabletů Samsung Galaxy Tab S7 a Tab S7+

Dočkáme se rovnou dvou různých verzí, které se odlišují v několika aspektech. Nejvybavenější verzí bude Galaxy Tab S7+, která nabídne 12,4 palců velký AMOLED displej s rozlišením 2 800 x 1 752 pixelů. Dostane se i na čtečku otisků prstů pod displejem. Základní verze Galaxy Tab S7 bude mít 11 palců velký LCD displej s rozlišením 2 560 x 1600 pixelů. LCD verze bude mít oproti AMOLED verzi mírně vyšší jas – konkrétně se jedná o 500 nitů oproti 420 nitů. V obou případech se dostane na podporu nového stylusu S Pen, který bude mít 9ms odezvu podobně jako u telefonu Galaxy Note 20 Ultra. Poprvé se u Samsung tabletů využije displej s vyšší obnovovací frekvencí, konkrétně se jedná o 120 Hz. A to u obou verzí. Podobně jako u předchozí generace se stylus bude dát magneticky přidělat k zadní straně tabletu.

Co se týče výkonu, tak se jedná o první tablety, které bude pohánět čipset Snapdragon 865+. A to ve všech variantách, včetně těch evropských. Exynos verze neexistuje. Základní verze bude mít 6GB RAM paměť a 128GB úložiště, které se dá rozšířit pomocí microSD karet. Nebude chybět ani 5G verze, která bude mít 256GB úložiště a pravděpodobně i větší kapacitu paměti RAM. Základní verze Galaxy Tab S7 bude mít baterii o kapacitě 7 040 mAh. Větší verze pak obdrží baterii o kapacitě 10 090 mAh. V obou verzích se konečně bude podporovat ultra rychlé nabíjení, konkrétně 45W přes USB-C. Nicméně přímo v balení bude „jen“ 15W nabíječka.

Na zadní straně bude duální fotoaparát s 13 MPx širokoúhlým fotoaparátem, který podporuje nahrávání ve 4K rozlišení a 5 MPx ultra širokoúhlým foťákem. Na přední straně je pak ukrytá 8 MPx selfie kamera. K dispozici budou v bronzové, stříbrné a černé barvě. Samsung také předělal klávesnici, která se bude muset dokupovat zvlášť. Má větší touchpad, novou řadu kláves a také design kláves byl upraven. Z dostupných screenshotů můžeme vidět i to, že Samsung DeX projde změnami a mluví se i o aktualizacích poznámek a větší integrace kancelářského balíku od Microsoftu a streamování her xCloud. Jak už jsme psali výše, známé jsou hlavně parametry tabletů Samsung Galaxy Tab S7 a S7+. To samé se nedá říct o ceně a dostupnosti. Odpovědi na tyto otázky dostaneme snad 5. srpna na akci Samsung Galaxy Unpacked.

Těšíte se na novou generaci Samsung Galaxy Tab S7?

Zdroje: winfuture.de, gsmarena.com, @evleaks

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)