Jak dobře fotí Galaxy S22 Ultra? DxOmark už má hotový test

Samsung Galaxy S22 Ultra DxOMark foto test

Jak je na tom nový vlajkový Galaxy telefon z hlediska fotografování? A jak moc překonává svou předchozí generaci? To jsou otázky, které se samozřejmě pravidelně opakují po představení každého prémiového Samsung mobilu. Pokud vás zajímá, jak si v této oblasti vede konkrétně nový Galaxy S22 Ultra (s Exynos procesorem), populární server DxOMark už má hotový svůj podrobný test. Z něj mimo jiné vychází, že ve většině případů je telefon schopnější než předchůdce Galaxy S21. Žádná drtivá porážka to ovšem není.

Samsung Galaxy S22 Ultra DxOMark test výsledek

Autoři testu telefon chválí například za vyvážení bílé a věrnost barev, dobrou expozici, dynamický rozsah, povedený bokeh, kvalitní zoom nebo kvalitní stabilizaci u videa. V porovnání se starší “Ultrou” je to právě natáčení videa, zoom a také focení ultraširokým objektivem v tmavším prostředí, co se u novinky povedlo vylepšit.

Oproti loňské generaci prý naopak Samsungu ujela ruka při nastavení citlivosti pro fotografování scén s vysokým kontrastem a více se objevují artefakty u detailů. Mezi další obecná negativa patří pomalý autofokus, problémy s vyvážením bílé u tmavších videí a celkově šum. Uvidíme, jak si novinka povede v našem testu. Také plánujeme porovnání fotoaparátů.

Samsung Galaxy S22 Ultra DxOMark test žebříček

Samsung Galaxy S22 Ultra dostal v testu u DxOMark celkem 131 bodů, což mobil v žebříčku řadí na dělenou třináctou pozici s Oppo Find X3 Pro, Vivo X50 Pro+ a Vivo X70 Pro. O bod lepší jsou Huawei P40 Pro a Google Pixel 6. Například Apple iPhone 13 Pro a jeho varianta Max mají bodů 137 a dělí se o celkové čtvrté místo. Vládcem celého žebříčku je Huawei P50 Pro, o bod před Xiaomi Mi 11 Ultra. Loňský model Galaxy S21 Ultra s Exynosem získal 121 bodů.

Co říkáte na výsledek tohoto foto testu?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)