Další trable Galaxy S20 Ultra s Exynosem: Displej zbarvený do zelena

Galaxy S20 Ultra zbarvení displeje

Letošní duben je pro Galaxy telefony od Samsungu opravdu smolný. Aniž bychom se v tom vyžívali, přinášíme další zprávu o problémech, které tyto telefony v posledních dnech postihly. Na začátku dubna se objevily stížnosti, že březnová bezpečnostní záplata způsobovala u přístrojů Galaxy Note 9 nežádoucí zbarvení obrazovky. Před pár dny byl terčem kritiky několika evropských zákazníků letošní vlajkový model S20 Ultra s Exynos čipsetem. Telefon se jim prý neúměrně přehřívá, špatně ostří a nezvykle rychle se vybíjí. A tím špatné zprávy nekončí. Dalším trnem v patě “evropského” modelu je bezpečnostní update, tentokrát dubnový. U Galaxy S20 Ultra s Exynosem způsobuje to samé jako u Note 9, tedy zbarvení displeje.

Nežádoucí zelený “filtr” je vidět v několika případech. Například ve chvíli, kdy aplikace pracuje jen s obnovovací frekvencí 60 Hz a jas spadne pod 30 %. Něco takového je pochopitelně u telefonu s vychvalovaným 120Hz displejem problém. I další zaznamenané případy souvisejí s nižší frekvencí. Třeba v momentě, kdy je nízký stav baterie a telefon spustí úsporný režim. A skutečně se zdá, že postihl pouze evropské zákazníky, jejichž telefony pohání neustále kritizovaný procesor Exynos. V tento moment ale pochopitelně nemusí jít o chybu hardwaru. Jen si možná “nesedl” dubnový update s tímto konkrétním sestavením. A zbarvení displeje může Galaxy S20 Ultra zbavit nějaký další opravný balíček. I tak má ale Samsung opět co vysvětlovat. Uživatelé radí, že prozatím stačí, když se dotčené aplikace používají s vyšším jasem.

Máte dubnový update pro Galaxy S20 Ultra? A máte stejné problémy?

Zdroj: sammobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)