Galaxy S20 Ultra s Exynos čipsetem se přehřívá a neostří. Zákazníci zuří

Galaxy S20 Ultra Exynos problémy

I když se jihokorejský Samsung pokusil dříve odhalené problémy s focením a dalšími funkcemi nového vlajkového telefonu Galaxy S20 Ultra pokrýt několika aktualizacemi, trable evidentně nekončí. A to zejména u modelů s procesorem Exynos, které se prodávají v Evropě. Uživatelé přístroje si stěžují na extrémní přehřívání či krátkou výdrž baterie při běžné činnosti a také na přetrvávající potíže při focení. Telefony prý nejsou vůbec schopny zaostřit. A to ani v těch nejpříznivějších podmínkách. Stížnosti se objevují na oficiálním fóru společnosti, ale nejen tam. Na Twiiteru se objevila videoukázka demonstrující, jaké problémy Samsung Galaxy S20 Ultra poháněný procesorem Exynos při ostření má.

Přehřívání telefonu je prý znatelné jen pár sekund po spuštění aplikace pro focení. Někteří uživatelé pak hlásí ani ne čtyřhodinovou výdrž baterie. Ne všichni přitom mají 5G verze, takže touto technologií to nebude. “Co se s tím telefonem sakra děje? Rád bych ho pochválil, ale nejde to. Už nemůžu vaší značce věřit,” vypisuje rozhořčeně jeden z majitelů mobilu na fóru Samsungu. Přidávají se k němu další uživatelé a seznam problémů narůstá. U telefonu za cca 40 tisíc jsou podobné zádrhely oprávněně terčem kritiky.

Snapdragon 865 Exynos 990 samsung vysvetleni

Problémy mobilů Galaxy S20 Ultra poháněné Exynos čipsety jen podtrhují zklamání evropských zákazníků. Samsung nedávno (ne)vysvětlil, proč jsou na světě přístroje dostupné ve dvou verzích. A ubezpečoval, že procesory Exynos 990 a Snapdragon 865 jsou stejně kvalitní. Opakovaně se ukazuje, že to není pravda. Zbývá doufat, že nějaká další softwarová aktualizace alespoň opraví zmíněné problémy.

Máte Galaxy S20 Ultra? Také vás postihly stejné problémy?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (42)