Galaxy S20 Ultra si v DxOMark vysloužil stejné skóre, jako telefon za 13 tisíc

samsung galaxy s20 ultra dxomark test

Společnost Samsung představila své nové vlajkové lodě již v březnu. Až nyní a se značným zpožděním vyšla recenze fotoaparátu Galaxy S20 Ultra na renomovaném webu DxOMark, což má své opodstatnění. Společnost totiž od doby, kdy telefon vyšel vydala spoustu aktualizací, které fotoaparát vylepšují. Pojďme se tedy podívat, jak si telefon vedl.

Samsung Galaxy S20 Ultra dosáhl na celkové skóre 122 bodů, což ho řadí na šesté místo žebříčku. Spolu s ním se zde nachází také Honor V30 Pro, který však stojí v zahraničí okolo 12 800 korun. Na aktuálně nejlépe fotící telefon současnosti – Huawei P40 Pro tak ztrácí 6 bodů. DxOMark Samsung chválí za fotografie, kde si telefon vysloužil skóre 132 bodů. Horší je to však u videa, kde získal pouze 102 bodů.

Samsung S20 Ultra Camera Image Quality review

Samsung S20 Ultra Camera Image Quality review

DxO oceňuje na fotoaparátu široký dynamický rozsah a nejlepší potlačení šumu v telefonech vůbec. Skvěle si vedl také Ultraširokoúhlý fotoaparát, který je dle testu nejlepší na světě. Telefon ztrácí body hlavně na autofokusu při horších světelných podmínkách. 108 megapixelový senzor totiž postrádá dual pixel autofokus a je mnohem pomalejší, než u konkurence.

Dynamický rozsah je dle recenzenta široký, ovšem ne tak povedený, jako u Huawei P40 Pro. Samotná ostrost fotografií mírně zaostávala nad Xiaomi Mi 10 Pro. Na některých fotografiích pořízených skrz zoom jsou navíc vidět artefakty.

Co říkáte na výkon Galaxy S20 Ultra v DxOMark?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)