Banky kvůli kauze se čtečkou otisků prstů zakazují své aplikace pro Galaxy S10

samsung galaxy s10 čtečka otisků prstů zákaz aplikace

Před několika dny jsme vás informovali o tom, jak snadné je obejít ultrazvukou čtečku otisků prstů u telefonů z řady Galaxy S10. Společnost slíbila, že problém vyřeší v nadcházející softwarové aktualizaci, ale mezitím vzaly některé zahraniční banky situaci do svých rukou. Jednoduše zakáží v těchto zařízeních používat jejich bankovní aplikaci či minimálně deaktivují možnost přihlášení pomocí otisku.

Dle některých uživatelů na Redditu začínají jednat první britské bankovní instituce – NatWest a Netionwide Building Society. V případě první jmenované byla pro majitele Galaxy S10 odebrána jejich bankovní aplikace do doby, než Samsung problém vyřeší. Nationwide Building Society zvolila méně drastický postup a pouze zakázala možnost přihlásit se pomocí otisku prstu. Ve stejném vlákně reagoval také uživatel z Izraele, jemuž také zmizela možnost přihlášení skrz čtečku otisků prstů do jeho bankovní aplikace.

samsung galaxy s10 čtečka otisků prstů zákaz banky

Skrz americké banky a služby se stále přihlásit lze, ovšem zřejmě ne na dlouho. V České republice se lze zatím přihlásit do všech bank i ostatních aplikací a v tuto chvíli nemáme žádné informace, že by se na tom mělo něco měnit.

Zaznamenáváte nějaké potíže s přihlášením na své Galaxy S10?

Zdroj: androidpolice.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)