Samsung řeší problém. Galaxy S10 šel odemknout libovolným otiskem

Galaxy S10 šel odemknout libovolným otiskem

(Ne)možnost dostat se do cizího zamčeného telefonu je věc, na které si dávají výrobci hardware i software opravdu hodně záležet. Když pak případně dojde k prolomení některého z těchto ochranných nástrojů, zpozorní veřejnost, výrobce i vývojáři. Své by o tom nyní mohl vyprávět jihokorejský Samsung, který řeší bezpečnostní problém se svou aktuální vlajkovou lodí. Díky náhodnému pokusu se zjistilo, že Galaxy S10 šel odemknout libovolným otiskem.

Objev si připsala jedna britská uživatelka, která si na telefon nalepila ochrannou fólii. Ta ovšem způsobila problémy ultrasonickému senzoru, který měl poté potíže další otisky rozpoznávat. K jejímu překvapení se smartphone podařilo odemknout i jejímu manželovi, aniž by byl jeho otisk v systému uložený. Než se začnete ptát, jestli se do telefonu náhodou nedostal jinak, tak vás rovnou zastavíme – Samsung se k chybě přiznal a již pracuje na jejím odstranění.

samsung android ctecka otisku v displeji

Údajně je na vině rozpoznávací schopnost skeneru v případech, kdy na mobilu máte nalepenou ochranu nekompatibilní s novou ultrasonickou technologií. Bližší technické údaje nejsou známé, ale fakt, že šel Galaxy S10 odemknout libovolným otiskem, rozhodně představuje velký bezpečnostní problém. Ten jihokorejskému producentovi a mnohým jeho zákazníkům jistě přidělal hodně vrásek. Korejská online banka KaKao dokonce vyzvala své zákazníky, aby si čtečku otisků vypnuli pro potvrzování plateb, dokud se problém nevyřeší.

Inkriminovaný špičkový telefon nabízí také odemykání pomocí obličeje. To je ale obecně považováno za méně bezpečný způsob ochrany přístroje. K rozumnějším možnostem patří nastavení unikátního PINu. Problémům se skenerem otisků se můžete vyhnout také tím, že přes něj nebudete lepit neověřené fólie.

Jak chráníte a odemykáte váš telefon?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (31)