Bude mít řada Galaxy Note stylus S Pen s fotoaparátem? Patent Samsungu to naznačuje

stylus-s-pen-fotoaparat

Stylus S Pen je jedna z hlavních výhod telefonů řady Galaxy Note. Díky tomu se odlišuje od konkurence. Korejská společnost to moc dobře ví a proto si každý rok připraví nějakou novinku. Stylus na Galaxy Note 9 například podporuje Bluetooth a dá se používat až 30 minut bezdrátově. V budoucnosti bychom ale mohli vidět ještě výraznější novinky. A to stylus s fotoaparátem. Alespoň to ukazuje patent, který společnost Samsung podala.

Stylus S Pen s fotoaparátem může sloužit jako selfie kamera

Myšlenka vypadá rozhodně zajímavě, obzvlášť s tím, jak v poslední době vidíme různé způsoby toho, jak se zbavit rámečků na přední straně. Začalo to výřezy a v posledních měsících už máme průstřely v displeji, vysunovací selfie kamery nebo sekundární displeje. Samsung by mohl přijít s dalším řešením. A to přesunout selfie kameru do stylusu.

samsung stylus fotoaparat patent

Někomu to může připadat jako zbytečná věc, na druhou stranu, pokud stylus S Pen nezacvaknete zcela dovnitř, tak malá vystupující část připomíná právě vysunovací selfie kameru. Fotoaparát by se mohl ovládat pomocí tlačítka na stylusu, ale zároveň také v telefonu, pokud by byl vložen do telefonu. Ostatně už současná verze stylusu umožňuje focení pomocí tlačítka. Jak to přiblíženě vypadá, můžete vidět na obrázcích z patentu výše.

Samsung Galaxy Note 9 stylus S Pen

Patent byl podán v roce 2017, nicméně šance, že tohle řešení uvidíme v nadcházejícím Samsung Galaxy Note 10 jsou malé. Nejde o nic jednoduchého i z pohledu dnešních technologií. Možná ale v budoucnu uvidíme podobné zařízení, které má stylus s fotoaparátem.

Myslíte si, že je dobrý nápad integrovat fotoaparát do stylusu?

Zdroj: techradar.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)