Galaxy Note III: unikly další parametry chystaného velikána

snote3_ico

Hned na několika zahraničních serverech se včera odpoledne objevila informace o dalších parametrech připravovaného Samsungu Galaxy Note III. Dosavadní zvěsti hovořily především o obrazovce s úhlopříčkou 5,8 palce, chvilku se dokonce spekulovalo o kovovém těle, nicméně v tomto případě tipujeme spíše na osvědčené plastové provedení. Další zákulisní „drby“ tvrdily, že Note III bude mít dokonce 5,99″ či 6,3″ Super AMOLED displej, 3 GB operační paměti a operační systém Android 4.2.2 nebo 4.3.

Jedna z představ, jak by mohl vypadat Galaxy Note III Jedna z představ, jak by mohl vypadat Galaxy Note III

Podle serveru ETNews bude mít Note III 13Mpx fotoaparát, tedy patrně stejný, jako má současná vlajková loď Galaxy S4. Optika by prý měla zvládnot až trojnásobný zoom a dokonce i optickou stabilizaci obrazu. Samozřejmě se tyto informace nemusejí zakládat na pravdě – přinejmenším mechanismus pro zoomování by asi jen těžko bylo možné zakomponovat do zařízení bez výrazného zvětšení jeho tloušťky, proto tomuto údaji moc nevěříme.

Asi nejreálnější představa, jak by mohl vypadat Galaxy Note III Asi nejreálnější představa, jak by mohl vypadat Galaxy Note III

ZDNet Korea pak přišel s dalším zajímavým údajem: srdcem telefonu nebude, jak bychom očekávali, osmijádrový procesor Samsung Exynos Octa 5, ale Qualcomm Snapdragon 800. Ve hře je také varianta, že na různé trhy bude telefon dodáván s jinými procesory, jak je tomu například u „es čtyřky“.

Srdcem Note III asi bude Qualcom Snapdragon 800 (MSM8974) Srdcem Note III asi bude Qualcom Snapdragon 800 (MSM8974)

Čip Qualcom Snapdragon 800 (MSM8974) má následující vlastnosti a parametry:

  • Čtyři jádra s rychlostí až 2,3 GHz
  • Podpora nové generace LTE
  • Grafická akcelereace Adreno 330.
  • Přehrávání a záznam videa až 4k.
  • Podpora režimu prostorového zvuku 7.1
  • Podpora Wi-Fi 802.11ac
  • Architektura Krait 400
Kdyby se chtěl Samsung podobat iPhonu, vypadal by Note III takto Kdyby se chtěl Samsung podobat iPhonu, vypadal by Note III takto

Pochopitelně se také živě diskutuje o tom, kdy bychom mohli třetí generaci Galaxy Note spatřit. S velkou pravděpodobností se tak stane až ve druhé polovině tohoto roku, možná na berlínském veletrhu IFA, který proběhne mezi 6. a 11. zářím. Možná se dočkáme ještě později – potenciálně vhodným termínem je říjen, tedy rok po představení Galaxy Note II.

Zdroje: Phandroid, Android Guys, ETNews, MobiLeaks, Droid Life a SamMobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)