Galaxy Note 10 může mít 3krát rychlejší nabíjení a větší baterii než model S10

Samsung Galaxy Note 10 - rychlejší nabíjení

Galaxy Note 10 měl původně dostat ďábelskou 100W nabíječku, která by telefon nabíjela raketovým tempem. Podle nedávného tweetu k tomu nakonec dojít nemá. Přesto by mohl chystaný Galaxy Note 10 nabídnout až 3krát rychlejší nabíjení než současná vlajková loď, Samsung Galaxy S10. Kuriózní je způsob, jakým to zdroj prozradil – sdílel totiž obraz zachycující da Vinciho, k němuž připsal číslo 101101 – a tady začalo pátrání.

Rychlejší nabíjení Note 10 naznačuje da Vinciho obraz a číslo 101101

Aby věci dávaly smysl, je dobré hned na úvod zmínit, že Samsung používá interní označení “da Vinci” pro projekt Samsung Galaxy Note 10 a Note 10 Pro. To by samo o sobě nic nového neřeklo, ale zvědavost vzbudili ono číslo 101101, které je binárním zápisem pro 45. To přímo naznačuje (ne-li potvrzuje), že novinka Note 10 dostane 45W rychlonabíjecí adaptér, pravděpodobně s USB-C konektorem. Ten bude mimochodem výkonnější než má aktuálně Huawei P30 Pro. Neobešlo se to ale bez kompromisů, které musel výrobce udělat v designu.

Note 10 ztratí 3,5mm jack výměnou za větší baterii

Poslední úniky informací říkají, že Samsung Galaxy Note 10 Pro dostane poměrně velkou baterii s kapacitou 4 500 mAh. To je oproti loňskému Note 9 o 500 mAh více, ale dostat velikostně větší baterii vyžadovalo reorganizovat vnitřní stavbu telefonu, po níž se Note 10 Pro nápadně podobá Huawei P30 Pro. Zadní fotoaparáty už každopádně nebudou horizontální, ale vertikální, čímž vzniklo pár centimetrů místa pro baterii.

A teď trochu horší zpráva pro ty, kteří využívají sluchátka s 3,5mm jack konektorem, ten má totiž z nového modelu zmizet. Řada výrobců k tomu přistoupila už dříve, ve velkém třeba konkurenční Apple, zatímco Samsung je nechával. Není úplně jasné, proč výrobce konektor odstraňuje, ale pravděpodobně je to opět daň, kterou musíme zaplatit za větší baterii. Nemusí to být nutně na škodu, někdo takovou výměnu uvítá. Třeba loňský OnePlus 6T ukázal, že odstraněním konektoru lze kapacitu navýšit o 400 mAh.

Co se týče menšího a levnějšího telefonu Samsung Galaxy Note 10, můžeme pravděpodobně počítat s baterií o kapacitě 3 400 mAh, což je naopak o 600 mAh méně než má současný Note 9.

Uvažovali byste o koupi Samsungu Galaxy Note 10?

Zdroj: www.phonearena.com

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)