Chcete mít ve vašem Samsung mobilu víc variant frekvencí displeje?

Galaxy Max Hz Samsung frekvence displeje

60 hertzů, 90 hertzů, 120 hertzů… a tak dále. Výrobci mobilů se v poslední době hodně snaží zvyšovat hodnoty obnovovací frekvence displejů, což rozhodně není špatný nápad. Jedním z tahounů je v této oblasti i korejský Samsung, který už i do telefonů střední třídy vkládá “rychlé” 120Hz displeje. Trend je to příjemný, jen má nezanedbatelnou kaňku. V nastavení mobilů je často na výběr jen z několika málo variant různých hladin kmitočtů. To pak uživatele většinou staví před volbu, jestli se spokojí s nižší hodnotou a raději uspoří trochu energie, nebo sáhne po maximální kvalitě a bude sledovat, jak procenta nabití mizí před očima. Jak už se stalo mnohokrát, řešení přinášejí nadšení “amatéři”. V komunitě XDA Developers vznikla aplikace Galaxy Max Hz, ve které jde provádět změna frekvence displeje Samsung telefonů s velmi zajímavými pokročilými možnostmi.

Aplikace Galaxy Max Hz a změna frekvence displeje u Samsung telefonu

Nutno podotknout, že u posledních vlajkových telefonů Samsung zaváděl nejen nadprůměrné hodnoty kmitočtů obrazovek, ale například i adaptivní (dynamickou) frekvenci. Mobil díky ní reaguje na prováděné úkony či spuštěné aplikace a kmitočet displeje přizpůsobuje. Na Netflix stačí třeba jen 30 Hz, při rolování Instagramem se zase hodí plných 120 Hz a tak dále. I s touto vychytávkou jste ale odkázáni na rozhodování systému a ne na vaše rozhodnutí. I tady Galaxy Max Hz nabízí změnu.

obnovovací snímkovací frekvence displeje fps hz průvodce

Co všechno aplikace umí?

  • Kontrolovat maximální frekvenci a také vynutit 96Hz frekvenci u modelů, které tuto hodnotu podporují
  • Vytvořit zástupce / dlaždici pro rychlé přepínání mezi dostupnými frekvencemi
  • Ignorovat adaptivní změnu frekvence a vynutit její nejvyšší hodnotu
  • Zobrazit ukazatel aktuálního kmitočtu
  • Vytvořit zástupce / dlaždici pro rychlé přepínání mezi dostupnými rozlišeními
  • Spustit experimentální adaptivní režim u některých modelů, které jej oficiálně nemají
  • Nastavit minimální hodnotu frekvence u adaptivního režimu
  • Vynucení co nejnižší frekvence při vypnutí displeje

Galaxy Max Hz v5.4 Demo

Galaxy Max Hz v5.4 Demo

Nástroj Galaxy Max Hz, který je dílem uživatele s přezdívkou “tribalfs”, je volně ke stažení z fóra XDA. Ve vlákně najdete odkaze ke stažení aktuální verze a také podrobný návod, jak aplikaci aktivovat. Není k tomu nutný root mobilu, ale předpokládá se alespoň základní znalost práce s konzolí / ADB.

Jakou frekvenci máte nyní ve vašem Samsung mobilu nastavenou?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)