TOPlist

Konečně! Samsung Galaxy Fold může do prodeje a má nový design

Samsung Galaxy Fold - nový design

Samsung chtěl být první na světě, kdo představí ohebný telefon, jak se ale ukázalo, měl raději ještě chvíli počkat Nedlouho po testování se objevily první problémy, kdy uživatelé sloupli z displeje ochrannou vrstvu. Jihokorejský gigant byl nucený stáhnout Galaxy Fold z testování a odložit datum vydání. Řešení hledal dlouho a musel ohebnému telefonu pozměnit design. Smartphone je konečně úplně funkční a může zamířit do prodeje. S tím už však Samsung nespěchá a dělá kolem skládacího mobilu tajnosti.

Galaxy Fold bude až druhý v řadě, ale proč?

Zástupce společnosti Samsung potvrdil, že už je Galaxy Fold připravený k prodeji; přesto s jeho vypuštěním čekají. Když byl ohebný smartphone představen, vypadalo to na prvenství v nabídce telefonů jihokorejského výrobce. Nakonec nám ale nejdříve ukáže novou vlajkovou loď Samsung Galaxy Note 10, jejíž představení je plánováno na 7. srpna 2019. Některé zmínky hovoří o oficiálním uvedení Foldu po boku vlajkové lodi, případně několik dní po ní.

O novinkách informovala agentura Bloomberg, která se odkázala na několik spolehlivých zdrojů přímo ze Samsungu. Pokud jsou tedy informace správné, začne už brzy masová produkce Galaxy Foldu ve Vietnamu. Kdy přesně se dostane Samsung Galaxy Fold do prodeje nám výrobce zavčasu upřesní. Smartphone už prošel testováním a vše je, zdá se, bez problémů. Krycí fólie byla uchycena pod rámečky na všech stranách, takže je téměř nemožné ji vytrhnout. Zmizet by měla i nevzhledná středová šmouha.

I když ohebný Samsung neuspěl, způsobil revoluci

Cena mezi 40 a 50 tisíci Kč zřejmě zůstává, růst by neměla. Už jenom kvůli konkurenčnímu skládacímu mobilu Huawei Mate X, který má být představen v září. I přes počáteční neúspěch jde ve světě mobilních telefonů o revoluční technologii. Své uplatnění jistě najde, navíc vůbec nevypadá špatně. Přínos do života „běžných uživatel“ si ale neumím představit …ostatně tomu odpovídá i cenovka.

Láká vás Galaxy Fold aspoň vyzkoušet?

Zdroj: engadget

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)