F(x)tec Pro 1 je nový vysunovací Android smartphone s hardwarovou klávesnicí

Fxtec-Pro1-predstaveni

Uživatelé, kteří chtějí chytrý telefon s hardwarovou klávesnici, mají poslední roky docela problém. Výrobci už totiž téměř takové telefony nevyrábí. Jednou z posledních výjimek je BlackBerry. Nově se dostává i na F(x)tec Pro 1, což je nový smartphone s vysunovací hardwarovou klávesnicí.

F(x)tec Pro 1 připomíná starší HTC a Nokia telefony

Novinka od méně známé společnosti F(x)tec byla představena na veletrhu MWC 2019 a míří do prodeje již v červenci 2019. A to za cenu 650 eur, v přepočtu tedy cca 16 600 Kč. A co za tuto cenu dostanete? V první řadě je to samozřejmě vysunovací hardwarová klávesnice, která má 64 tlačítek.

The Keyboard Phone Is Back (Again): Hands-On With The F(x)tec Pro 1

The Keyboard Phone Is Back (Again): Hands-On With The F(x)tec Pro 1

Displej má AMOLED panel s rozlišením 2160 x 1080 pixelů a má mírně zaoblené hrany. O výkon se stará Snapdragon 835, který doplňuje 6GB RAM paměť a 128 GB vnitřního úložiště. Nechybí ani podpora pro microSD karty. Na boku telefonu je čtečka otisků prstů, nechybí 3,5mm audio konektor nebo stereo reproduktory.

fxtec pro 1 bocni strana

Na zadní straně je duální fotoaparát s 12 a 5 MPx. Přední selfie kamera má 8 MPx. Baterie se zastavila na kapacitě 3 200 mAh. Telefon běží rovnou na Androidu 9 Pie v čisté podobě. Výrobce slibuje pravidelné bezpečnostní aktualizace každý měsíc.

fxtec pro 1 displej

Jak se vám líbí F(x)tec Pro 1? Myslíte, že má telefon šanci na úspěch?

Zdroj: phonedog.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)