Futuristický ohebný telefon Intel: Budou mobily vypadat takhle?

ohebny telefon intel

Intel si nedávno patentoval svůj vlastní ohebný telefon. Vypadá hodně zajímavě, složen je ze tří částí a ohýbá se z obou stran, podobně jako řešení od Xiaomi. Akorát s tím rozdílem, že má minimální rámečky, tloušťku má menší a dokonce nechybí i stylus. Samozřejmě to neznamená, že by se Intel v nejbližší době pustil Intel do výroby telefonů. Spíše můžeme vidět to, jak můžou telefony v budoucnosti vypadat.

Ohebný telefon Intel je prozatím jen konceptem. Vypadá hodně dobře

Zajímavé je to, že se nejedná o první podobné zařízení, které společnost Intel předvedla. Již na veletrhu Computex 2018 byly k vidění dva prototypy. Jedenkrát ohebný notebook a poté i ohebný telefon. Oba prototypy patří pod projekt Tiger Rapids. Šlo již o funkční prototypy, nicméně moc velký ohlas neměly, protože se jednalo o dva displeje, které byly spojeny do sebe, v podstatě jako jsme to v minulém roce mohli vidět u telefonu ZTE Axon M.

Mnozí ale podobná zařízení nepovažují za ohebné zařízení. Ty “opravdové” ohebné telefony, kdy se ohýbá i displej, uvidíme již za měsíc, kdy se očekává odhalení novinek od společností Samsung a Huawei. Do tohoto nově rostoucího odvětví ale investují nemalé prostředky mnohé další společnosti. A to i takové, které normálně nedělají chytré telefony. Dobrým příkladem je IBM anebo Intel. A právě druhá jmenovaná společnost má nový patent, kde se ukazuje futuristický ohebný telefon.

Server LetsGoDigital se k tomuto patentu dostal a následně podle údajů vytvořil 3D render tohoto zařízení. Můžeme tak mnohem lépe vidět, co Intel vyvíjí. Ve složeném stavu se jedná o normální telefon, který se dá ovládat jednou rukou. Fotoaparáty a všechny ostatní senzory jsou zabudovány do displeje, který nemá rámečky. Už to svědčí o tom, že i kdyby se Intel pustil do výroby telefonů, tak jsme minimálně několik let od toho, co by se podobné zařízení mohlo prodávat za “normální” cenu.

ohebny telefon intel patent

Zajímavě vyřešení je místo pro stylus. Podobným způsobem by se mohly inspirovat i další společnosti, které chystají ohebný telefon. Stylus je schovaný mezi ohebným displejem a tělem telefonu. Počítá se s tím, že telefon půjde složit i do tvaru trojúhelníku. Využití se uvádí například u sledování videí, ale i třeba jako hodiny.

Líbil by se vám takový ohebný telefon od Intelu?

Zdroj: letsgodigital.org

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)