Menu

Hra Futurama: Worlds of Tomorrow oficiálně vyšla pro Android

Dobré zprávy ve spolek. Dnes se podíváme na novou hru Futurama: Worlds of Tomorrow, která konečně vyšla na Android. Jedná se o takový mix několika žánrů, která je doplněn o příběh, na kterém se podílel Matt Groening a David X. Cohen. Což jsou autoři seriálu Futurama.

Futurama: Worlds of Tomorrow mixuje několik žánrů

Hra má na klasické mobilní hry poměrně bohatý příběh, který je doplněn o zbrusu nové animace. Další zajímavostí je to, že hra mixuje několik herních žánrů dohromady. Jednak je to sociální hra jako Simpsons: Tapped Out nebo The Sims, bojový systém je ve stylu Final Fantasy, hra je pak vytvořena na základě “Choose-Your-Own-Adventure” – tedy her, ve kterých si volíte, jak bude příběh pokračovat, takové hry obsahují několik různých konců.

Žádný z těchto žánrů není příliš originální, ale ve výsledku dávají zajímavou kombinaci, kterou jsme na mobilních telefonech ještě neviděli. Hra byla nějakou chvíli v betaverzi, nyní ale konečně oficiálně vyšla. Stahovat ji můžete zdarma z Google Play, obsahuje dodatečné mikrotransakce. Jediné mínus, které jsme z krátké zkoušky dokázali zjistit je to, že hra posílá oznámení, abyste se vrátili zpátky ke hraní.

Futurama: Worlds of Tomorrow
Futurama: Worlds of Tomorrow
Developer: TinyCo
Price: Free+

Bavil vás seriál Futurama? Vyzkoušíte tuto novou mobilní hru?

Zdroj: engadget.com

 

Komentáře

pavelvyskov36

30.6.2017 20:04

Některým dle komentářů na FB prý nefunguje, u mě na Huawei v pohodě.

Andy_S

1.7.2017 21:33

Asi bych potreboval novy telefon, na SGS3 se mi to seka / pada :( 1GB ram v mobilu je uz holt malo…

Vrga

vrga 3

3.7.2017 9:38

Shoda podmětu s přísudkem: Jedná se o takový mix několika žánrů, která/ý je doplněn o příběh…

Notifikace jdou vypnout v rámci systému jednoduchým zakázáním jejich zobrazování

A větší mínus už bych spíš vnímal to, že téměř po 10 minutách hraní dostanete úkol, který splníte jedině tak, že si koupíte prémiovou měnu za reálné peníze a úkol nelze přeskočit. Což je podle mě docela sprostý způsob, jak donutit hráče k investování do hry. Ze začátku si taky téměř vůbec nešrktnete se stavbou, oproti simpsonům, kdy můžete stavět víc domů současně, se tady staví pomocí robotů – na začátku máte jednoho, další koupíte, jak jinak, než za prémiovou měnu. 1 robot umí stavět 1 budovu, takže musíte čekat, až jí dostaví (ano, trvá ti o několik hodin) a až poté můžete stavět další. Takže proces stavění zabere hrozně času, mnohem víc, než v jiných hrách podobného typu. To samé se týká i postav – ne, že byste si koupili postavu a rovnou jí získali – musíte pro ní nejdřív splnit řadu úkolů a až poté se vám odemkne.
Celkový koncept hry je ale poměrně zajímavý, není to jenom o stavění budov, ale můžete i cestovat na jiné planety a provádět souboje s mimozemšťany. Bohužel ale čas strávený cestováním a bojováním ani zdaleka nestačí na to, abyste stihli dostavět nějakou budovu nebo odemknout postavu. Mnohem dříve vám spíš dojde “energie” na cestování (ano, i ta je omezená) a pro obnovu je třeba opět čekat.

ja_som

3.7.2017 14:25

vrga to je bohužiaľ TinyCo, za všetko, hneď od začiatku, kopu reálnych peňazí. Hral som od nich Family Guy, keďže za všetko chceli prachy, hľadal som samozrejme iný spôsob ako si to normálne zahrať, skončilo to pravdepodobne BANom v hre, po jednom update som sa už do svojho mesta nedostal. Chvíľu som hral aj Futuramu, kým bola v beta verzii, ale bolo to zbytočne “náročné”, tak ostávam na Simpsonovcoch, ktorým nemám čo vytknúť :)

RSS (komentáře k článku)