TOPlist

Final Fantasy VII: Herní legenda z Japonska přichází na Android

Final Fantasy VII – náhleďák

Pokud se před oldschoolovým hráčem zmíníte o Final Fantasy VII, jistě bude hned vědět, o jaké hře je řeč. Celá herní série obsahuje obrovské množství titulů, ale právě ten sedmý celou sérii proslavil po celém světě. Na motivy příběhu této hry vzniklo dokonce několik zajímavých filmů. A nyní tato legenda přichází na Android.

O čem Final Fantasy VII je?

Stejně jako ostatní starší hry ze série Final Fantasy je i sedmý díl tahovým RPG. Hlavním hrdinou je Cloud Strife, tvrdohlavý, cynický a zpočátku nestarostlivý žoldák a bývalý Soldier. Hra se odehrává ve fiktivním světě „Gaia“, kde se mísí technika s magií. Magii je možné ovládat díky tzv. „materiím“, které jsou průmyslově vyráběny ze zkrystalizované „Mako“ energie, kterou Gaia produkuje.

Final Fantasy VII - cestování

V celé hře se nachází tři módy. Prvním je cestování po mapě. To je možné provádět pěšky, lodí, vzducholodí, terénní buginou či v sedle obřích ptáků „chocobů“ (čtěte „čokobů“). Druhým módem jsou města a oblasti, ve kterých komunikujete s lidmi a zjišťujete tak informace, které vás vedou za svými cíli. Třetím módem jsou pak samotné souboje. V nich můžete použít naráz maximálně tři hratelné postavy. Soubojový systém probíhá v reálném čase jako tzv. „Activ Battle Time“. To znamená, že se vašim postavám i nepřátelům měří čas, po jehož uplynutí mohou provést svůj tah. Speciální veličinou jsou tzv. „limity“, přičemž po jeho naplnění („Limit Breaker“) můžete provést speciální útok. Ten má samozřejmě každá postava jiný.

Final Fantasy VII

Nekonečná tahovka

Příběh hry je velice, velice dlouhý a i po desítkách hodin stále zábavný. Pokud jste zvyklí, že single playerovou kampaň nějaké hry dohrajete za dva nebo tři dny, tak nečekejte, že vás něco podobného čeká i zde. Bude hrát dny, možná i týdny, než se ke konci jen přiblížíte. A to je vedle skvělého příběhu a dobré herní mechaniky dalším důvodem, proč byla v minulosti hra tolik úspěšná.

Final Fantasy VII (By Square Enix) iOS / Android HD Gameplay Livestream

Final Fantasy VII (By Square Enix) iOS / Android HD Gameplay Livestream

Nyní si hru tedy můžete stáhnout i do svého smartphonu či tabletu. Jak jsme již zvyklí, hry série Final Fantasy nejsou vůbec levné. A není tedy divu, že levný není ani ten nejúspěšnější díl. Final Fantasy VII najdete v Obchodě Play za 490 Kč, což se může zdát příliš. Předem ale mohu říci, že litovat nebudete. Ano, hra má zastaralou grafiku (z roku 1997), ale příběh je silný, místy snad až trochu dojemný, a hlavně hru nedohrajete za jedno či dvě odpoledne. Budete u ní sedět týdny a bavit jen tak nepřestane. Podle nás je tato cenovka oprávněná a již nyní se nám stahuje do telefonu.

FINAL FANTASY VII
FINAL FANTASY VII

V současnosti pracují studia Square Enix a Sony na remaku původní hry pro počítače a konzole. Hra dostane zcela novou grafickou podobu a herní mechaniku, která více vyhovuje dnešním konzolovým verzím her série Final Fantasy. Vše ostatní má ale zůstat nedotčené. Příběh, dialogy, možnosti volby. Vše, co hráči na Final Fantasy VII milovali.

PlayStation Experience 2015: Final Fantasy VII Remake – PSX 2015 Trailer | PS4

PlayStation Experience 2015: Final Fantasy VII Remake - PSX 2015 Trailer | PS4

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)