Fototest Xiaomi Mi Mix 2S vs Huawei P20 Pro: Čínské TOP telefony v duelu

fototest xiaomi mi mix 2S vs huawei p20 pro

Xiaomi Mi Mix 2S a Huawei P20 Pro spojuje hned několik věcí. Jedna z nich se byla ale u obou modelů hodně vyzdvihovaná. Oba telefony čínských společností se měli jasně zlepšit ve fotoaparátech. Zatímco mobil Huawei P20 Pro to už potvrdil v recenzi i mnoha testech, fototest Xiaomi Mi Mix 2S zatím chyběl. A jelikož jsme ho měli na chvíli k dispozici, vzali jsme jej ven a poslední vlajkový model Xiaomi porovnali právě s Huaweiem, který momentálně stále sedí na trůnu TOP fotomobilů.

Fototest Xiaomi Mi Mix 2S vs Huawei P20 Pro

Společnosti v posledních letech často při představování používali u fotoaparátů hodnocení společnosti DxOMark. Nejinak tomu bylo i u Huawei P20 Pro a Xiaomi Mi Mix 2S. První jmenovaný se stal absolutním králem žebříčku DxOMark s obrovským náskokem, později jsme si v reálném fototestu potvrdili, že je Huawei P20 Pro pravděpodobně nejlepší fotomobil na trhu, ale rozhodně ne s takovým náskokem, jak se očekávalo. Na druhou stranu u Xiaomi se DxOMark skloňovalo hlavně v tom, že Mi Mix 2S má nejlepší fotoaparát ze všech Xiaomi telefonů vůbec. To je hodně uvěřitelné, obzvlášť protože Xiaomi nepatřilo k absolutní špičce pokud šlo o fotografie a snímky. Mi Mix 2S to má ale změnit.

Přestože při srovnání fotoaparátů mobilních telefonů nelze u všech nastolit úplně stejné podmínky, snažili jsme se tomuto ideálu co nejvíce přiblížit. Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim.

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

1.0
 • Displej 6,1", OLED, 2240 x 1080 px
 • Procesor Kirin 970
 • RAM 6 GB RAM
 • Fotoaparát 40 + 20 + 8 MP
 • Baterie 4 000 mAh
 • Cena od 8 990 Kč
Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi Mi Mix 2S

1.0
 • Displej 5,99", IPS, 2160 x 1080 px
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 845
 • RAM 8 GB
 • Fotoaparát 2x 12 MP
 • Baterie 3 400 mAh
 • Cena od 9 999 Kč

Srovnání fotografií Xiaomi Mi Mix 2S vs Huawei P20 Pro

Srovnání videí – Xiaomi Mi Mix 2S vs Huawei P20 Pro

Fototest Xiaomi Mi Mix 2S vs Huawei P20 Pro – zhodnocení

Opět na začátek zopakujeme, že u TOP fotomobilů už jsou výsledky tak stejné, že v mnoha případech jde hlavně o subjektivní dojmy. Nejinak je tomu i v tomto případě. To je minimálně pro Xiaomi dobrá zpráva, protože se může rovnat s těmi nejlepšími. Množství detailů je u Huawei P20 Pro vynikající, Mi Mix 2S takové množství detailů nedokáže zachytit, ale nejde o žádné razantní rozdíly. Značné vylepšení můžeme vidět u Mi Mix 2S hlavně ve fotografiích, které jsou pořízeny v horších světelných podmínkách. Zároveň u fotografie z chodby jde vidět, že Mi Mix 2S má silnější blesk než P20 Pro.

Barevné podání je u obou telefonů podobné, jde o živější barvy, nejsou tak syrové jako třeba u Pixelu 2. Jedině na první fotografii jde vidět značný rozdíl. Poslední výtku máme bohužel opět ke zvuku u Mi Mix 2S. Opět je hodně nekvalitní, stejně jako se tomu stalo u Mi Mix 2 nebo třeba Mi A1. Popravdě moc nechápeme, s čím má Xiaomi takový problém, protože jde v o jedinou značku, u které v posledních měsících zaznamenáváme podobné problémy.

Líbí se vám více fotografie z Xiaomi Mi Mix 2S nebo z Huawei P20 Pro? Co říkáte na kvalitu zvuku u Mi Mix 2S?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)