Fototest Xiaomi Mi A2 vs Motorola One vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro

fototest xiaomi mi a2 vs xiaomi redmi note 6 pro vs motorola one

Dnes jsme si připravili fototest telefonů střední třídy. Dva z nich jsou od společnosti Xiaomi, jeden patří pod Motorolu. Všechny tři telefony už jsme dříve recenzovali, ale ještě nikdy nedošlo na srovnání fotoaparátů. Přesněji jsme se zaměřili na Xiaomi Mi A2 vs Motorola One vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Který z těchto telefonů tvoří nejlepší snímky?

Jaké jsme u fototestu použili nastavení telefonů?

Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim. Zároveň jsme vypnuli pomoc od umělé inteligence, která ve většině případů zkresluje výsledné snímky a nenabízí reálný pohled na fotografie. Při fotografování portrétů a selfie fotek jsme vypnuli, nebo se snažili nastavit nejmenší možné vyhlazení tváře.

Jak jsme s telefony fotili a natáčeli videa?

Jedna z nejdůležitějších věcí u foto testů je nastolit identické podmínky. Ať už je to kvůli světlu nebo třeba objektům. Mít 100% stejné podmínky je však téměř nemožné, i tak jsme se snažili co nejvíce přiblížit. Všechny tři telefony byly používány ve stejnou dobu a ze stejného místa. Zároveň se u všech telefonů využíval poslední dostupný software a aplikace pro fotografování přímo od výrobce.

fototesty

Souboj fotoaparátů Xiaomi Mi A2 vs Motorola One vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Xiaomi Mi A2 (koupit za 4 990 Kč, Heuréka) má na zadní straně duální fotoaparát, který používá snímače 12 a 20 MPx. Hlavní fotoaparát má světelnost F/1.75. Sekundární má clonu rovněž F/1.75. Podporuje se nahrávání videa až ve 4K rozlišení a 30 FPS. Přední selfie kamera má 20 MPx a světelnost F/2.2. Sekundární foťák se soustřeďuje na fotky ve zhoršeném světle.

Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2

1.0
 • Displej 5,99", 2160 x 1080 pixelů, IPS
 • Procesor Snapdragon 660
 • RAM 4/6 GB
 • Fotoaparát 12 MP + 20 MP
 • Baterie 3 000 mAh
 • Cena od 4 999 Kč

I Motorola One (koupit za 5 990 Kč) používá duální fotoaparát. Tentokrát s 13 a 2 MPx. Světelnost má hlavní fotoaparát F/2.0, sekundární má F/2.4. Video dokáže tento telefon nahrávat pouze ve FullHD rozlišení a 30 FPS. Přední selfie kamera má 8 MPx. Nechybí ani podpora zajímavých funkcí jako jsou cinemagrafy.

Motorola One

Motorola One

1.0
 • Displej 5.9, 720 x 1520 pixelů, IPS
 • Procesor Snapdragon 625
 • RAM 4 GB
 • Fotoaparát 13 MP + 2 MP
 • Baterie 3 000 mAh
 • Cena od 4 179 Kč

Posledním telefonem v tomhle fototestu je Xiaomi Redmi Note 6 Pro (koupit za 5 990 Kč, Heureka), která rovněž využívá dva fotoaparáty na zadní straně. A to v konfiguraci 12 + 5 MPx. Světelnost hlavního fotoaparátu je F/1,9, sekundárného F/2,0. Zajímavé je to u selfie kamery, která má rovněž dva fotoaparáty. A to s 20 a 2 MPx. Video dokáže nahrávat s rozlišením Full HD a 30 snímky za sekundu.

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Xiaomi Redmi Note 6 Pro

1.0
 • Displej 6.26", 2280 x 1080 pixelů, IPS
 • Procesor Snapdragon 636
 • RAM 3/4 GB
 • Fotoaparát 12 MP + 5 MP
 • Baterie 4000 mAh
 • Cena od 4 279 Kč

Jaký mobil fotí nejlépe? Fototest Xiaomi Mi A2 vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro vs Motorola One

Na levé straně najdete fotografie z telefonů, na pravé straně se nachází výřezy stejných snímků. V nich vidíte detaily v původní velikosti.

Jaký telefon natáčí nejlepší videa? Srovnání Xiaomi Mi A2 vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro vs Motorola One

Camera test Xiaomi Mi A2 vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro vs Motorola One

Camera test Xiaomi Mi A2 vs Xiaomi Redmi Note 6 Pro vs Motorola One

Hodnocení fotoaparátů v telefonech Xiaomi Mi A2, Xiaomi Redmi Note 6 Pro a Motorola One

Všechny tři telefony jsou na tom kvalitativně velmi podobně. Barevné podání je u Xiaomi telefonů hodně podobné, což není moc překvapivé. Motorola One sklouzává do studenějších barev, obzvlášť to jde vidět u fotografie s modelkou a listím. Expozice je u všech telefonů dobrá, i když si můžeme všimnout u několika snímků Motorola One a Xiaomi Mi A2 přeexponovaní. Tyto dva telefony mají zároveň problémy s protisvětlem a odlesky. Za umělého osvětlení jsou si všechny tři telefony kvalitou téměř identické. U nočních snímků mírně zaostává Motorola, která nemá tolik detailů jako Xiaomi telefony. Pokud jde o video, tak nám nejlépe vychází Xiaomi Redmi Note 6 Pro díky své stabilizaci.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak to vidíte vy? Který telefon pořizuje nejlepší foto a video?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)