Mrkněte na fotomodul Xiaomi 14 Ultra! Už jsme jej viděli…

Xiaomi 14 Ultra
  • Premiéra modelu Xiaomi 14 Ultra se rychle blíží
  • Vlajková loď Xiaomi tentokráte zamíří do České republiky
  • Na internetu se objevují další nové informace o Leica fotoaparátech

Xiaomi 13 Ultra se k nám v loňském roce nakonec nedostalo a je to škoda, je to jeden z nejzajímavějších telefonů současnosti. Mnoho měsíců jej používám jako svůj hlavní mobilní telefon a jsem s ním maximálně spokojen, mám k telefonu jen velmi málo výhrad.

Doba ale pokročila a rychle se blíží globální představení řady Xiaomi 14. V Číně už byly před několika měsíci představeny modely Xioami 14 a Xiaomi 14 Pro, největší očekávání ale vzbuzuje Xiaomi 14 Ultra, o kterém zatím máme jen velmi málo informací. Rozhodně to bude dělo!

Xiaomi 14 Ultra bude spoléhat na procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3, už z výroby telefon nabídne Android 14 v kombinaci s uživatelským rozhraním HyperOS. Displej a další výbava byla skvělá už u modelu Xiaomi 13 Ultra, výrobce určitě nebude dělat žádné zbytečné kompromisy. A fotoaparát?

Na internetu se objevila fotografie údajného fotomodulu Xiaomi 14 Ultra a pokud je pravdivá, pak bude fotoaparát vypadat prakticky stejně jako u loňského modelu. Xiaomi 13 Ultra nabízí kvarteto fotoaparátů, každý z nich má rozlišení 50 megapixelů.

Xiaomi 14 Ultra ale posune kvalitu fotografií opět o stupínek dál, hlavní snímač bude nejnovější Sony LYT-900, kterému nebude chybět variabilní clona v rozsahu F/1,63 až F/2,5. Pravděpodobně se opět můžeme těšit na dvojici teleobjektivů a jeden širokoúhlý objektiv, který jediný nebude mít optickou stabilizaci obrazu. Uvidíme, jestli si pro nás Xiaomi připraví ještě nějaké další překvapení.

Těšíte se na Xiaomi 14 Ultra?

Zdroj: X

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)