Fotografie Huawei P40 odhaluje fotoaparát i absenci 3,5mm jacku

huawei p40

Huawei minulý týden oznámil skládací telefon Mate Xs, který má oproti předchozí generaci Mate X několik významných vylepšení. Během této události mohli lidé z DigitalTrends vyzkoušet prototyp Huawei P40 a zároveň se objevují jeho první fotografie. Na nich můžeme vidět, že telefon má místo nápisů “Huawei” a “Leica” jak jsme doposud zvyklí, “Polarie” a “Blink”. Redaktoři však uvádí, že čínský gigant obvykle na prototypech používá kódová označení.

Řada Huawei P40 se představí již příští měsíc a očekává se, že zde budou představeny minimálně dva modelyP40 a P40 Pro, pričemž se hojně spekuluje o nástupu P40 Pro Premium Edition. Pokud se podíváme na fotografie, můžeme vidět standardní P40. Pro varianta má mít údajně větší modul s jedním objektivem navíc.

P40 je údajně stejně velký, jako P30 Pro, ovšem má zaoblené rohy a boky, což usnadňuje jeho držení v ruce. Přesto, že má zakřivený displej nejsou strany tak moc zaoblené, jako u Mate 30 Pro. Telefon má na zadní straně celkem tři kamerové senzory a na spodní straně se nachází tradičně USB-C. Oproti předchozí generaci ztratí P40 jack na sluchátka, což je trochu škoda.

Co říkáte na fotografie Huawei P40?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)