Samsung odhalil nový fotočip: Nahrává videa ve FullHD rozlišení a 480 fps

fotocip zpomalene video samsung galaxy s9

Už minulý rok se spekulovalo o tom, že Samsung Galaxy S8 přinese zpomalené video i ve FullHD rozlišení. Nakonec se tak nestalo a vlajková loď minulého roku obdržela “pouze” podporu pro 60 snímků za sekundu, stejně tak to bylo i u Galaxy Note 8. V roce 2018 se to ale pravděpodobně změní, Samsung oficiálně oznámil nový mobilní fotočip, který dokáže nahrávat zpomalené video ve FullHD rozlišení a 480 FPS. 

Nový fotočip uvidíme pravděpodobně v Galaxy S9 

I když zatím nebylo oficiálně oznámeno, že se tento nový fotočip objeví v chystané vlajkové lodi Galaxy S9, tak tomu vše nasvědčuje. Fotočip ISOCELL Bright dokáže pořizovat FullHD videa ve 480 FPS. Například konkurenční Sony nabízí 960 FPS, ale pouze v HD rozlišení, zároveň je také omezen na zhruba pětinu sekundy. To ve výsledku stačí opravdu na krátké záběry. Samotný Samsung prozatím nabízí zpomalené video pouze v rozlišení 720p a 249 FPS. Tímto novým čipem by si tak značně polepšil.

fotocip samsung

Na jak dlouho bude nahrávat nová verze od Samsungu není zatím jasné. Každopádně očekává se, že to bude znatelně déle. Novému čipu nechybí ani technologie Tetracell. Ta má pomáhat při špatných světelných podmínkách anebo funkce jako Super Phase Detection či Dual Pixel Autofocus. Ty naopak mají pomocí s detekováním rychle se pohybujících objektů. 

Jestli se tento fotočip dostane do Galaxy S9 se dozvíme již za měsíc, kdy se na veletrhu MWC odhalí dvojice nových vlajkových modelů Samsungu. 

Používáte na svém telefonu funkci zpomaleného videa? 

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)